środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Przyjaciel jak Wolf

Przyjaciel jak Wolf

Przyjaciel jak Wolf
Data publikacji: 2019-12-30 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-30 10:31
Wywietleń: 1422 435751

Kiedyś miał dom, o czym świadczy mikroczip pod jego skórą. Miał też pana, bo agresywnie reagował nie tylko na wyciągniętą dłoń, ale nawet na kontakt wzrokowy. On - skrzywdzony Wolf w typie husky, którego socjalizacja w schronisku trwała niemal rok.

Wolf od dłuższego czasu był widywany w Dąbiu. Biegał samotny, niczym wilk. Do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafił tuż przed ubiegłoroczną wigilią. Dowieziony przez pogotowie interwencyjne.

- W poprzednim domu został zapewne mocno skrzywdzony. Jego obrona przez atak nie była konsekwencją strachu lecz wyuczonym odruchem. Wyglądało na to, że poprzedni opiekun nie potrafił sobie z nim poradzić i... Niestety. - opowiadają schroniskowi opiekunowie tego pięknego haszczaka. - Natychmiast rozpoczęliśmy pracę nad Wolfem. Była trudna. Długo nie nadawał się do adopcji. Jednak miesiące socjalizacji zrobiły swoje. Wolf teraz jest już innym psiakiem. Człowieka lubi i poważa. Jednak nie jest on dla niego całym światem. Wolf ma charakter wolnego ducha. Nie każdemu będzie przyjacielem.

Obecnie to Wolf jest jednym z najstarszych stażem rezydentów szczecińskiego przytuliska. Niemal od roku rozpoznawalny pod numerem 955/18. Odsiaduje wyrok za kratami nie za własne winy: w boksie nr 28.

- To inteligentny sześciolatek, który potrzebuje wyzwań i mnóstwa ruchu. Za kratami nudzi się i niestety tyje. Schroniskowe realia nie dla niego. Poszukujemy dla Wolfa opiekuna, który potrafi z nim zbudować prawidłowe relacje: jasno wyznaczy ich granice, będzie konsekwentny w ustalaniu i przestrzeganiu tych zasad. Bo wolny duch husky nie da z siebie zrobić bezmyślnej zabawki przekonują Wolfa schroniskowi opiekunowie.

Wolf powinien trafić do rodziny aktywnie spędzającej wolny czas. Do domu bez małych dzieci, a najlepiej bez innych zwierząt.

- Na spacerach dobrze sobie radzi. Spokojnie mija inne psy. Jednak woli wybierać trasę, jaką prowadzi opiekuna. Największą radość sprawia mu wspólna zabawa z człowiekiem. Najchętniej z nim spędzałby cały czas i brykał. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym wyjątkowym przystojniakiem - zachęcają Wolfa schroniskowi opiekunowie.

Wolf to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (955/18) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Przyjaciel jak Wolf Przyjaciel jak Wolf Przyjaciel jak Wolf Przyjaciel jak Wolf

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie