sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Przyjaciel jak Wolf

Przyjaciel jak Wolf

Przyjaciel jak Wolf
Data publikacji: 2019-12-30 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-30 10:31
Wywietleń: 461 435751

Kiedyś miał dom, o czym świadczy mikroczip pod jego skórą. Miał też pana, bo agresywnie reagował nie tylko na wyciągniętą dłoń, ale nawet na kontakt wzrokowy. On - skrzywdzony Wolf w typie husky, którego socjalizacja w schronisku trwała niemal rok.

Wolf od dłuższego czasu był widywany w Dąbiu. Biegał samotny, niczym wilk. Do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafił tuż przed ubiegłoroczną wigilią. Dowieziony przez pogotowie interwencyjne.

- W poprzednim domu został zapewne mocno skrzywdzony. Jego obrona przez atak nie była konsekwencją strachu lecz wyuczonym odruchem. Wyglądało na to, że poprzedni opiekun nie potrafił sobie z nim poradzić i... Niestety. - opowiadają schroniskowi opiekunowie tego pięknego haszczaka. - Natychmiast rozpoczęliśmy pracę nad Wolfem. Była trudna. Długo nie nadawał się do adopcji. Jednak miesiące socjalizacji zrobiły swoje. Wolf teraz jest już innym psiakiem. Człowieka lubi i poważa. Jednak nie jest on dla niego całym światem. Wolf ma charakter wolnego ducha. Nie każdemu będzie przyjacielem.

Obecnie to Wolf jest jednym z najstarszych stażem rezydentów szczecińskiego przytuliska. Niemal od roku rozpoznawalny pod numerem 955/18. Odsiaduje wyrok za kratami nie za własne winy: w boksie nr 28.

- To inteligentny sześciolatek, który potrzebuje wyzwań i mnóstwa ruchu. Za kratami nudzi się i niestety tyje. Schroniskowe realia nie dla niego. Poszukujemy dla Wolfa opiekuna, który potrafi z nim zbudować prawidłowe relacje: jasno wyznaczy ich granice, będzie konsekwentny w ustalaniu i przestrzeganiu tych zasad. Bo wolny duch husky nie da z siebie zrobić bezmyślnej zabawki przekonują Wolfa schroniskowi opiekunowie.

Wolf powinien trafić do rodziny aktywnie spędzającej wolny czas. Do domu bez małych dzieci, a najlepiej bez innych zwierząt.

- Na spacerach dobrze sobie radzi. Spokojnie mija inne psy. Jednak woli wybierać trasę, jaką prowadzi opiekuna. Największą radość sprawia mu wspólna zabawa z człowiekiem. Najchętniej z nim spędzałby cały czas i brykał. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym wyjątkowym przystojniakiem - zachęcają Wolfa schroniskowi opiekunowie.

Wolf to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (955/18) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Przyjaciel jak Wolf Przyjaciel jak Wolf Przyjaciel jak Wolf Przyjaciel jak Wolf

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie