niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pompon, czyli (na psa) urok

Pompon, czyli (na psa) urok

Pompon, czyli (na psa) urok
Data publikacji: 2019-01-14 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 1253 370747

Zły los pchnął go za kraty boksu, w jakim odsiaduje wyrok nie za własne winy. Mowa o Pomponie, który bardzo przeżywa rozstanie z dawnym domem i rodziną. Sprawia wrażenie, jakby z myślą właśnie o nim napisano twierdzenie: „adoptując psa nie zmienisz całego świata, ale świat zmieni się dla tego jednego".

Pompon trafił do szczecińskiego przytuliska pod koniec października ub. roku. Dowieziony z ul. Rugiańskiej. Stracił dom z powodu choroby ciężkiej choroby opiekuna. Po sześciu latach jego bezpieczny świat runął.

- Mieszkał w domu razem z dwoma kotami, teraz został sam i bardzo przeżywa rozstanie. Do obcych podchodzi bardzo ostrożnie, z rezerwą. Potrzebuje czasu, aby do kogoś się przekonać - o Pomponie, rezydencie boksu nr 71, opowiadają jego obecni schroniskowi opiekunowie. - To urodziwy chłopak, który łaknie uwagi i bliskości człowieka. Doskonale zna zasady życia w mieszkaniu, więc z trudem się adaptuje do realiów panujących w naszej placówce.

Pompon jest w świetnym zdrowiu i kondycji - kastrat i schroniskowy rezydent o numerze 813/18. Kto chciałby postawić na tego słodziaka lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie