poniedziałek, 26 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Poczciwy jak Simba

Poczciwy jak Simba

Poczciwy jak Simba
Data publikacji: 2019-05-02 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1371 388409

Człowiek go zawiódł: odepchnął, porzucił, na bezdomność skazał. Simba jednak nie chowa urazy. Każdemu, kto mu okaże choć odrobinę uwagi – pogłaszcze, poczęstuje przysmakiem, zabierze na spacer – rozdaje mokre buziaki.

Simba to maluch, sięgający do połowy łydki. I młodziak – ledwie rok skończył. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt został dowieziony na początku kwietnia. Z ul. Ledóchowskiego. Pogodny i sympatyczny psiak, na dodatek oznakowany przy pomocy mikroczipa, więc się wydawało, że… zagubiony: do przytuliska trafił tylko na chwilę.

– Niestety, także w jego przypadku powtórzył się ten sam pieski scenariusz: dawny opiekun o czworonożnym przyjacielu wolał zapomnieć, ze schroniska już go nie odebrał. Co za człowiek tak robi? – oburzają się schroniskowi opiekunowie. – Tymczasem Simba za kratami boksu sobie nie radzi. Owszem, ma pięciu kompanów w niedoli, z którymi dobrze się dogaduje. Mógłby się z nimi bawić, ale… częściej patrzy smutno na przechodzących obok, jakby prosił: „pogłaszcz mnie i zabierz do domu”. Wystarczy do niego podejść, aby w wyciągniętą dłoń rozczulająco wtulił głowę. To gest oddania, przy którym… serce pęka.

Simba jak na swój wiek jest bardzo spokojny i zrównoważony. Zna zasady życia w domu. Kocha ludzi, więc nachalnie doprasza się o głaski, przysmaczki, o zabawę, towarzystwo, bliskość. Jest bezproblemowy, zdrowy, wykastrowany. Do adopcji gotowy od zaraz. Przy tym wszystkim jest również uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem.

Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (216/19) – lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę – przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, – tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Poczciwy jak Simba Poczciwy jak Simba Poczciwy jak Simba Poczciwy jak Simba

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie