czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Poczciwa Beza

Poczciwa Beza

Poczciwa Beza
Data publikacji: 2019-12-01 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 1159 430767

Tego się nie robi. Nikomu, nawet psu. Nie porzuca bez słowa po latach bycia dla kogoś całym światem. Nie odbiera miejsca na ziemi i bezpiecznego schronienia: ciepłego kąta, dachu nad głową. Nie skazuje na niepewność jutra i bezdomną samotność. Nie łamie serca. Nie pozbawia przyszłości i nadziei. Chyba że - jak pokazuje przypadek Bezy - jest się najokrutniejszą z istot: człowiekiem.

Ma ponad 14 lat. Bezdomną jest od sierpnia bieżącego roku. Od tego czasu właśnie Beza jest bodaj najsmutniejszą rezydentką szczecińskiego przytuliska dla zwierząt. Porzuconą niczym niepotrzebna rzecz na Wyspie Puckiej. Wystarczy spojrzeć jej w oczy, aby zrozumieć, że nadal przeżywa traumę rozstania. Potrzebuje na nią leku: miłości nowego opiekuna.

- Krucha jak Beza… Została znaleziona w rejonie portu. Dowieziona do nas w połowie wakacji. Porzucona, co naprawdę trudno zrozumieć. Tym bardziej, że to psina o przyjaznej naturze. Równie chętnie spędzająca czas w otoczeniu ludzi, jak i innych kompanów w niedoli - o Shelby opowiadają jej obecni schroniskowi opiekunowie. - To grzeczna dama. Ładnie chodzi na smyczy: nie ciągnie, nie przyspiesza, nie wymusza drogi. Uwielbia spacery. Cieszy się na każde wyjście poza boks, który teraz w bezdomności jest jej jedynym schronieniem.

Beza chyba bardziej niż inne psy potrzebuje kochającej rodziny i prawdziwego domu. Bo…nie zostało jej już wiele czasu. W realiach schroniska nie ma większych szans na przetrwanie zimy.

- Jej naprawdę niewiele trzeba. Wystarczy, że będzie się miała do kogo przytulić. Łaknie bliskości, jest ufna i bardzo kontaktowa. Okazuje wdzięczność za każdą odrobinę poświęconej jej uwagi. Krótkodystansowe i spokojne spacery przyniosą jej dużo radości - mówią Bezy schroniskowi opiekunowie, prosząc o dom dla tej poczciwej damy.

Oczywiście, Beza jest wysterylizowana i zaszczepiona. Kto chciałby piękną i smutną poczciwinę (537/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną bezdomną psinę czy kocinę - przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Poczciwa Beza Poczciwa Beza

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie