czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pocieszny mały Skiper szuka domu

Pocieszny mały Skiper szuka domu

Pocieszny mały Skiper szuka domu
Data publikacji: 2019-11-18 00:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18 00:12
Wywietleń: 302 428349

Przytulas o oryginalnie dyskretnej urodzie i zawadiackim pysku. Pogodny z natury i lgnący do ludzi. To jeden z najsympatyczniejszych psów, jakie kiedykolwiek trafiły do schroniska. A jednak… i jego dopadł smutny los bezdomniaka.

Jaki jest Skiper, każdy widzi. W jego przypadku pozory nie mylą. To półtoraroczny słodziak, który kocha zabawę, przysmaki, długie spacery i ludzi.

– Do schroniska został dowieziony ze ścisłego centrum. Jako pies znaleziony. Trafił pod naszą opiekę tuż przed Światowym Dniem Zwierząt. Pomyśleć, że 4 października obchodzimy to symboliczne święto, aby zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że to żywe czujące istoty, mające swoje prawa, a nie rzeczy, przedmioty, zabawki, które można odłożyć na półkę i o nich zapomnieć – mówią Skipera schroniskowi opiekunowie.

Skiper jest spokojnym maluchem. Inne psy traktuje z delikatną rezerwą. Za kotami najwyraźniej nie przepada. Jego żywiołem są przytulanki: domaga się głasków, wspólnego spędzania czasu i spacerów.

– Na smyczy jeszcze trochę ciągnie. Ale nie ma co się dziwić. To młody psiak, ciekawy świata, który pragnie się wyrwać zza krat i – jak każdy – wieść szczęśliwe życie – komentują Skipera schroniskowi opiekunowie.

Skiper jest grzeczny, wpatrzony i wsłuchany w człowieka. Świetnie się sprawdzi w każdej rodzinnej załodze. Opiekunowie jednak szukają dla niego domu bez małych dzieci. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (667/19) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Pocieszny mały Skiper szuka domu Pocieszny mały Skiper szuka domu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie