sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pocieszny mały Skiper szuka domu

Pocieszny mały Skiper szuka domu

Pocieszny mały Skiper szuka domu
Data publikacji: 2019-11-18 00:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 1009 428349

Przytulas o oryginalnie dyskretnej urodzie i zawadiackim pysku. Pogodny z natury i lgnący do ludzi. To jeden z najsympatyczniejszych psów, jakie kiedykolwiek trafiły do schroniska. A jednak… i jego dopadł smutny los bezdomniaka.

Jaki jest Skiper, każdy widzi. W jego przypadku pozory nie mylą. To półtoraroczny słodziak, który kocha zabawę, przysmaki, długie spacery i ludzi.

– Do schroniska został dowieziony ze ścisłego centrum. Jako pies znaleziony. Trafił pod naszą opiekę tuż przed Światowym Dniem Zwierząt. Pomyśleć, że 4 października obchodzimy to symboliczne święto, aby zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że to żywe czujące istoty, mające swoje prawa, a nie rzeczy, przedmioty, zabawki, które można odłożyć na półkę i o nich zapomnieć – mówią Skipera schroniskowi opiekunowie.

Skiper jest spokojnym maluchem. Inne psy traktuje z delikatną rezerwą. Za kotami najwyraźniej nie przepada. Jego żywiołem są przytulanki: domaga się głasków, wspólnego spędzania czasu i spacerów.

– Na smyczy jeszcze trochę ciągnie. Ale nie ma co się dziwić. To młody psiak, ciekawy świata, który pragnie się wyrwać zza krat i – jak każdy – wieść szczęśliwe życie – komentują Skipera schroniskowi opiekunowie.

Skiper jest grzeczny, wpatrzony i wsłuchany w człowieka. Świetnie się sprawdzi w każdej rodzinnej załodze. Opiekunowie jednak szukają dla niego domu bez małych dzieci. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (667/19) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Pocieszny mały Skiper szuka domu Pocieszny mały Skiper szuka domu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie