niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pocieszny Lucek

Pocieszny Lucek

Pocieszny Lucek
Data publikacji: 2018-11-13 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 1110 359965

To maluch o krótkich nóżkach, klapniętym gonie i uszkach: czarny, podpalany, z białą łatką na piersi. Jego przeszłość nieznana. Przyszłość - niewiadoma. Czy w czyimś sercu wreszcie znajdzie się miejsce dla tego „kompaktowego" chłopaka?

Lucek to jedna z wakacyjnych sierot. Teraz schroniskowy numer 618/18 - rezydent boksu 63.

- Trafił pod naszą opiekę jeszcze w sierpniu, z prawobrzeża: został znaleziony i doprowadzony z ul. Otwockiej. Nikt go nie szukał, nie pytał, nie dzwonił - wspominają Lucka schroniskowi opiekunowie. - Początkowo był bardzo nieufny. Wiadomo: nieznane miejsce, nowa sytuacja, obcy ludzie. Dopiero po pewnym czasie się przełamał. Kogo polubi, od tego domaga się uwagi, czułości, przytulanek i głasków. Jest młodziutki, więc drzemią w nim niewyczerpane pokłady energii. Będzie świetnym kompanem dla aktywnych osób. Idealnie się odnajdzie w domu bez dzieci. Nie znosi bowiem, gdy ktoś - zważając na jego niewielkie gabaryty - próbuje go traktować jak zabawkę. Tym bardziej szukamy dla niego spokojnego domu, odpowiedzialnych i zrównoważonych opiekunów.

Lucek lubi spacery, skoki, bieganie i wszelkie zabawy. Jak na dwulatka przystało, jest w świetnej kondycji i zdrowiu - zaszczepiony i wykastrowany.

- Zapraszamy do poznania Lucka: niewielkiego psa o ogromnym sercu. Zachęcamy do wybrania się na spacer zapoznawczy z tym wyjątkowym słodziakiem - dodają Lucka tymczasowi schroniskowi opiekunowie.

Lucek to wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego, wyrozumiałego opiekuna i rodziny, z jaką mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego chłopaka (618/18) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Schronisko

Pocieszny Lucek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie