sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pingwinek zwany Hip-Hop

Pingwinek zwany Hip-Hop

Pingwinek zwany Hip-Hop
Data publikacji: 2019-11-23 22:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 499 429643

Mężczyzna znalazł się na życiowym zakręcie. W wychodzeniu na prostą – uznał – kot jest mu niepotrzebny. Oddał więc Hip-Hopa do szczecińskiego przytuliska, tymczasowo odbierając Jego Wysokości szansę na… „pomaganie człowiekowi w czynności słania łóżka poprzez uważne sprawdzanie, czy żaden zbędny przedmiot nie dostał się pod prześcieradło”.

Hip-Hop to dorodny kocur w typie pingwinka. Siedmiolatek z charakterystycznym białym „pędzlem” na pyszczku i równie białych „kaloszkach”.

– Domowy kot, więc spragniony ludzkiej bliskości. Mruczący, przyjaźnie ocierający się o nogi opiekunów, nadstawiający grzbiet na głaski. Niestety, Jego Wysokość nie toleruje bliskości innych kotów. Dlatego tak trudno mu znieść realia schroniskowego Domu Kota, w którym przebywa od połowy maja: długo za długo jak na tak wspaniałego przytulasa – przekonują Hip-Hopa schroniskowi opiekunowie.

Hip-Hop cierpi, bo jako domowy kot w przytulisku nie ma szans… bronić człowieka przed roślinami doniczkowymi, mocno trzymać długopis, gdy ten próbuje pisać ani nawet „utrzymywać człowieka w dobrej kondycji dzięki powodowaniu, żeby dziarsko się ruszał i często schylał, biegając i zbierając z ziemi długopisy, skarpetki, zapalniczki i inne drobne przedmioty przydatne kocim harcom”. Hip-Hop bardzo potrzebuje rodziny, przy której będzie się mógł rzetelnie wywiązywać nie tylko z tych punktów kanonu „obowiązków kota domowego”. Wśród nich są i takie: „kot musi w nocy sprawdzać, czy pod kołdrą człowieka nie łazi jakaś żmija”, „kot musi odganiać od człowieka złe sny: jeżeli zauważy, że człowiek w łóżku przewraca się z boku na bok – powinien wskoczyć mu na głowę i rozpocząć egzorcyzmy”. A też nie zaniedbywać obowiązku „stałego przeprowadzania kontroli i inwentaryzacji w lodówce – nawet wtedy, gdy człowiek się temu opiera, bo jeśli się sprzeciwia, to znaczy, że coś tam chowa i należy się tym zająć”.

Zatem, kto tęskni za kotem, który doskonale wie, że jego obowiązkiem jest „dzielić się z człowiekiem wszystkim, co posiada, czyli także oddawać mu część swojej sierści” i „nieustannie sprawdzać, dlaczego ktoś nie domknął szafy albo szuflady” – ten koniecznie powinien otworzyć swój dom i serce na Hip-Hopa. Bo on przecież – jak każdy kot – „musi wiedzieć, co znajduje się we wszystkich pudełkach: osobiście się przekonać, że są tam rzeczy bezpieczne i prawidłowo ułożone”.

Hip-Hop jest schroniskowym rezydentem o numerze 65K/19. Jego Wysokość jest zaszczepiony, wykastrowany i do wzięcia: na już i na zawsze. Zainteresowani jego przygarnięciem są proszeni o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również inne przyjaźnie mruczące kociaki oraz przyjacielskie psiaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Pingwinek zwany Hip-Hop Pingwinek zwany Hip-Hop

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie