czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Panama na lepszy czas

Panama na lepszy czas

Panama na lepszy czas
Data publikacji: 2019-11-19 01:34
Wywietleń: 443 428512

Chciałaby wreszcie trafić do kochającej rodziny i własnego ciepłego domu. O czym, na swój sposób, przekonuje odwiedzających schronisko: jako pierwsza podbiegając do siatki Domu Kota, miaucząc i nadstawiając drobne ciałko do głaskania. Ona – piękna Panama, czyli czarna kicia na szczęście.

Jej opiekunowie nie mają wątpliwości, że Panama musiała mieć kiedyś bardzo bliskie i dobre relacje z człowiekiem, wobec ludzi okazuje nie tylko ciekawość, ale także przywiązanie. Podbiega, ociera się, mruczy i wskakuje na ramiona.

– Panama trafiła do nas we wrześniu. Wcześniej, na działkach, urodziła kocięta. Odchowała je w schronisku. Teraz jest już wysterylizowana: zdrowa i gotowa do adopcji. Oczywiście, był rozważany Powrót Panamy na działki, ale jest tak bardzo proludzka, tak wspaniale okazuje przywiązanie i radość podczas spotkań z opiekunami, tak bardzo szuka z nami bliskości, że jednak wolelibyśmy jej znaleźć kochającą rodzinę – mówią kotki schroniskowi opiekunowie. – Jest też młoda, ma nie więcej niż trzy lata. Budzi sympatię przyjazną naturą. Jest rozczulająco pocieszna, bo gadatliwa i uwielbia – dosłownie – ujeżdżać ludzi. Na szczęście to drobna i delikatna koteczka, więc zabawnie jest nosić jąna ramieniu niczym papugę.

Panama szuka bliskości człowieka. Tęskni za prawdziwym ciepłym domem i kochającą rodziną, o czym codziennie przypomina opiekunom głośnym miauczeniem, skarżąc się na swój schroniskowy los.

– Byłaby szczęśliwa, żyjąc w mieszkaniu z osiatkowanym balkonem. Możliwe, że dobrze odnalazłaby się również w domu z ogrodem, ale naturalnie dopiero po zadomowieniu, czyli po odpowiednio długim okresie bez wypuszczania na zewnątrz. I wyłącznie w bezpiecznej i kotom przyjaznej okolicy. Poza tym trzeba pamiętać, że Panama kocha ludzi, ale nie przepada za towarzystwem innych kotów – przyznają schroniskowi opiekunowie kotki.

Kto chciałby niezwykle przyjazną Panamę (230K/19) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, kocinę lub psinę przyjąć do rodziny – otworzyć przed nią dom i serce – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 187, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗ 

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Panama na lepszy czas

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie