Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Obiecujący mały Scoobie

Data publikacji: 12 maja 2024 r. 23:24
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2024 r. 10:15
Obiecujący mały Scoobie
Scoobie (94/24) to sierota po zmarłym opiekunie. Radosny i przyjacielski psiak, niespełna dwulatek, który ma zadatki na wspaniałego rodzinnego pupila. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

„Niewielki pies z wielkim entuzjazmem do życia" - tak o Scoobiem, niespełna dwuletnim psiaku, mówią jego schroniskowi opiekunowie. Liczą, że wkrótce znajdą dla niego kochającą rodzinę.

Za Scoobiem smutna historia. Gdy jego opiekun zmarł, psiak stracił dom i rodzinę: został wyrzucony na ulicę. Błąkał się w rejonie ul. Królowej Jadwigi tak długo, aż ktoś się nad nim zlitował - bezradnego i wychudzonego Scoobiego zawiózł do schroniska.

- Mimo trudnych przeżyć nic nie stracił ze swej psiej radości życia. Uśmiech dosłownie nie schodzi mu z pyska. Na widok człowieka zaczyna się tak cieszyć, że… Z jednej strony - serce rośnie. Z drugiej jednak pęka. Bo jak to możliwe, że nasz fantastyczny Scoobie wciąż jest w schronisku?! - zastanawiają się wolontariusze placówki przy ul. Zwierzęcy Zakątek.

Scoobie ma wielki apetyt na życie. Uwielbia zabawę, przysmaki pochłania w każdej ilości, a do tego jest bystry, więc łatwo będzie nauczyć go manier. Bo teraz to wulkan energii, który podczas spacerów robi wszystko jednocześnie, a nawet jakby na zapas.

- Eksploruje teren, ekscytując się każdym nowym miejscem, szuka towarzystwa, a też stale sprawdza, czy na drugim końcu smyczy jest jego opiekun. Biega, skacze, aportuje. Nigdy nie mając dość okazywanego zainteresowania i czułości. Chyba dobrze wie, że ma wspaniałe miękkie futerko, które można by głaskać godzinami. Naprawdę, to wspaniały pies dla każdej rodziny - przekonują schroniskowi opiekunowie.

Scoobie (94/24) jest młody, w pełni sił i zdrowia. Będzie wspaniałym psim członkiem rodziny. Wystarczy mu dać szansę. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego słodziaka - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA