Sobota 15 maja 2021r. 

Nie zapomnij – to Ozzy

Data publikacji: 2020-10-18 23:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-19 08:31
Nie zapomnij – to Ozzy
Poczciwy Ozzy - delikatny, nieśmiały psiak - na nowy dom i rodzinę czeka w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Od wakacji...  

Został znaleziony przy ul. Słowiczej. Na początku lipca. Czterolatek, więc... wiele wskazuje na to, że tylko dla niego zabrakło miejsca na pewnych rodzinnych wakacjach marzeń.

Nie szczeniak, nie yorczek, nie mopsik. Tylko dyskretnej urody mieszaniec w typie owczarka: duży i silny. Co w realiach schroniska oznacza, niestety, że jest na szarym końcu listy z szansami na adopcję. Mowa o Ozzym - delikatnym i przyjacielskim psiaku, do którego los się nie uśmiechnął. Od miesięcy tkwi więc za kratami schroniska, odsiadując wyrok nie za własne winy.

- To bardzo przyjacielski i oddany piesek. Lubi być głaskany, przytulany i miziany. W towarzystwie człowieka czuje się swobodnie i pewnie. Świetnie sobie radzi chodząc na smyczy. Lubi długie spacery, więc z pewnością będzie dobrym towarzyszem wypraw dla osób aktywnych. Wobec innych psów jest pozytywnie nastawiony. Jak chyba do całego świata - o Ozzym opowiadają jego schroniskowi opiekunowie, żałując że do tej pory nikt nie dał szansy temu poczciwinie.

Ozzy już raz gościł na łamach "Kuriera". Ale nie poruszył serc naszych Czytelników. Może więc teraz - nie od pierwszego wejrzenia - ktoś w nim wreszcie dostrzeże bratnią duszę?

- Mówią, że świata nie zmienisz, ale adoptując Ozziego zmienisz cały jego świat: na lepsze - przekonują Ozzyego schroniskowi opiekunowie.

Nie wiadomo dlaczego stracił dom. Ani też, jak długo dryfował po nieznanych morzach strachu i bezdomności. Najważniejsze, że teraz potrzebuje spokojnej przystani, czułych ramion wyrozumiałego opiekuna. On - nieśmiały Ozzy, schroniskowy psiak o numerze 284/20.

Kto chciałby tego przyjacielskiego kompana (284/20) - lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę - przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl.

UWAGA: w związku z zaleceniami dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, placówka pozostała zamknięta dla odwiedzających. Natomiast niezmiennie jest kontynuowana praca związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką nad zwierzętami. Przywrócono również adopcje psiaków i kociaków. Odbywają się jednak po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny - dlatego osoby zainteresowane adopcją są proszone przede wszystkim o kontakt mailowy i telefoniczny (w godz. 8-16).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Komentarze

Marta
2021-01-02 17:14:20
Ozzy już od 2 miesięcy ma dom-dzięki temu wpisowi:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ