poniedziałek, 26 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Nie ma jak Halna

Nie ma jak Halna

Nie ma jak Halna
Data publikacji: 2019-05-07 23:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1649 389732

Jest ruda i w typie niegrzecznej dziewczynki. Jak takiej nie kochać? A jednak, ktoś nawet tę - Halną - oryginalną mieszankę słodyczy, emocji i temperamentu porzucił opodal Kaskady.

Maleńka sunia wyglądała na zagubioną. Jednak przy galerii handlowej nie udało się odnaleźć jej opiekuna. Została więc dowieziona do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z nadzieją, że tylko na chwilę. Niestety, od 23 marca nikt rudej Halnej nie szukał, nawet o nią nie zapytał.

Halna to teraz rezydentka wybiegu nr III. Z numerem 196/19 przy obróżce. Zdrowa, zaszczepiona, wysterylizowana i... Dynamit nie dziewczyna - jak o niej mówią schroniskowi opiekunowie.

- Szata rudo-piaskowa. Cudowne orzechowe oczy. Miła w dotyku miękka sierść. Psina niewielka wzrostem, ale wielka duchem. Ma ogromny temperament. Wszędzie jej pełno, kilka rzeczy robi na raz. W grupie psów natychmiast przejmuje rolę lidera. Nakłania inne do aktywności, łobuziakuje. Stara się skupić na sobie uwagę przez… obskakiwanie. Potrzebuje dużo ruchu i aktywności, a też pewnego siebie przewodnika, bo Halna - choć urocza i nadzwyczaj przyjazna - to ma wyraźne braki w wychowaniu - opowiadają o rudej suni jej tymczasowi opiekunowie.

Halna w niczym nie przypomina statecznej damy, jaką być powinna, skoro ma już pięć lat na karku. Nieufna bywa wyłącznie wobec obcych, a i to tylko przez chwilę. Potem stara się całkowicie zawładnąć uwagą człowieka.

- Jest pewna siebie, zaczepna i ostatnie słowo zawsze należy do niej. Kto okiełzna ów rudy wulkan energii, ten zyska kochającą, oddaną i wierną przyjaciółkę na długie, długie lata. Zapraszamy do poznania naszej szalonej Halnej. Przyszły opiekun powinien mieć doświadczenie: nauczyć ją kontroli nad emocjami i zapewnić rozładowanie energii różnymi aktywnościami, czyli bieganiem, zabawą, długimi spacerami - do poznania rudej psiny zachęcają jej obecni schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby niezwykłą Halną (196/19) lub jakąkolwiek inną, równie złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również przyjaźnie mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Nie ma jak Halna

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie