sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Mondi: kontaktowy koleżka (film)

Mondi: kontaktowy koleżka (film)

Data publikacji: 2015-11-10 12:02
Wywietleń: 2054

Zaniedbany, wystraszony, wygłodzony. Mondi był w fatalnym stanie, gdy trafił do schroniska. Porzucony nad Głębokiem w środku lata. Przez kogoś, komu służył przez niemal 8 lat. Teraz to pies za kratami - numer 726/15 - odsiadujący wyrok nie za własne winy. Od miesięcy czeka na drugą szansę od losu: na dobrego człowieka.

Nie jest ani młody, ani mały. Do tego postury, która wzbudza respekt. Ale w oczach ma to coś, co serce porusza niczym spojrzenie kota w Shreku. Mondi, czyli 8-letni mieszaniec amstaffa z labradorem. Wielki łasuch o delikatnej naturze.

- Pamiętam, że jego skóra była w fatalnym stanie. Istna 30-kilogramowa miejscówka dla pcheł i kleszczy. Mimo choroby i tego, co go w życiu spotkało, pozostał przyjaznym, fajnym psem, z którym spacer jest przyjemnością - opowiada Monika, wolontariuszka opiekująca się Mondim w schronisku. - Bardzo kontaktowy z niego koleżka. Ładnie chodzi na smyczy. Obojętny wobec rowerzystów, biegaczy i innych zwierząt. Pięknie wykonuje podstawowe komendy. I jest łasuchem o wyjątkowej słabości do... parówek.

Problem w tym, że Mondi ma coraz mniej czasu na czekanie na nowy dom. Kto chciałby jego los odmienić, jest proszony o kontakt: wolontariuszka Monika 506 201 533, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Dorota KOSZ
Film: Dariusz LITKIEWICZ

Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie