niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Marcelek – nie jak precelek

Marcelek – nie jak precelek

Marcelek – nie jak precelek
Data publikacji: 2019-06-01 23:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1717 394685

Jest w typie beagle’a nie tylko z wyglądu, ale też charakteru: przyjacielski, ciekawy świata, aktywny. Tyle że nie ma domu, więc zamiast szaleć na wybiegu czy wtulać się w opiekunów, on zza krat tęskni za szczęśliwym życiem.

Mowa o Marcelku, który do schroniska właśnie wrócił z tzw. nieudanej adopcji.

– Wszystko się zapowiadało cudownie: jest nie tylko wyjątkowo proludzki, kocha dzieci, ale też świetnie się dogaduje z innymi psami, kumpluje z kotami. Niestety, Marcelek ma dwie wady, z którymi nie poradziła sobie jego nowa rodzina: pozostawiony w samotności psoci i nie zachowuje czystości. Oba problemy do przepracowania, ale… zabrakło cierpliwości – mówią Marcelka tymczasowi schroniskowi opiekunowie. – Dlatego znów szukamy dla tego cudownego psiaka rodziny, która skupi na nim uwagę, poświęci mu czas i popracuje nad jego zachowaniem.

Marcelek ostatnie pół roku spędził w schronisku. Nie powinien znów trwać za kratami. Jednak tym razem decyzja o adopcji musi być bardziej przemyślana, a też poczucie odpowiedzialności większe. Chodzi wszak o psiaka, którego człowiek zawiódł już niejednokrotnie.

– Marcelek potrzebuje opiekuna, który wyrozumiale, cierpliwie i konsekwentnie nauczy go zasad życia w domowych realiach. Może udałoby się dla niego znaleźć przyjazny dom z ogrodem, co ułatwiłoby Marcelkowi życie. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym uroczym pięciolatkiem o pogodnej naturze, co przypomina wiecznego szczeniaka – zachęcają jego schroniskowi opiekunowie.

Marcelek to bardzo wrażliwy psiak. Stąd potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy, zwinny i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego słodziaka (348/19) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również urocze kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Na zdjęciu: Ostatnio Marcelek czekał aż pół roku, aby ktoś go pokochał. Może tym razem... już na niego czeka jakaś miła rodzina?

Fot. Schronisko/Wolontariat

Marcelek – nie jak precelek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie