środa, 02 grudnia 2020r.

Kto zmieni świat porzuconego Batmana?

Data publikacji: 2020-09-02 23:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-02 23:47
Kto zmieni świat porzuconego Batmana?
"Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa" - to jakby cytat z opowieści o Batmanie, który cały rok życia spędził za kratami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.  

Człowiek Batmana skrzywdził. Zanim go w lesie porzucił, na pysku mu zacisnął materiałowy kaganiec – weterynaryjną opaskę. Na tyle ciasno, aby nie mógł jeść, pić, nawet ziajać. Tamtego piekielnie upalnego lata. Za Batmanem kolejne – bo przeżył. Jednak po roku spędzonym w schronisku wciąż nie ma ani domu, ani rodziny.

Batman został znaleziony na obrzeżach Kijewa. Skrajnie wyczerpany i przerażony. Przetrwał dzięki pomocy pracowników schroniska, którzy tak o nim mówią:

– Na początku nie nawiązuje bliskich relacji. Potrzebuje czasu, aby znów zaufać człowiekowi. Spogląda tak jak przyjaciel, z którym się rozumiesz bez słów. On nie ocenia, a rozumie i wspiera. Będzie świetnym kompanem w podróży przez życie.

Gdybyż był rozczulającym szczeniakiem… Ale Batman jest w typie wilka. Choć sięga tylko do połowy łydki. Do tego nie jest młody i dość dyskretnej urody. Ma też wyjątkowo spiczaste uszy. Stąd jego przydomek. Pewnie dlatego do tej pory nikt nie zatrzymał się na tyle długo przy jego kracie, żeby dostrzec jego rozczulające spojrzenie, którym równie skutecznie zdobywa sympatię i przysmaki.

Batman posiwiałym pyskiem na swój własny sposób zachęca do wspólnych spacerów i zabawy.

– Jest przyjazny. Choć ma trochę kocią naturę: gdy chce czułości, sam po nią przychodzi. To zrównoważony pies, więc żadnych przytulanek na siłę. Najlepiej się odnajdzie w spokojnym domu. W rodzinie, która będzie tolerowała jego niezależność, uszanuje naturę psiego indywidualisty, okaże mu serce, da wsparcie, zapewni bezpieczeństwo – przekonują Batmana schroniskowi opiekunowie. – Ten pies zasługuje na lepszą kartę od losu. Zapraszamy na spotkanie i spacer zapoznawczy z tym oryginalnym chłopakiem.

Batman to schroniskowy rezydent nr 462/19. Zdrowy ośmiolatek: w świetnej kondycji i gotowy do adopcji. Kto chciałby go włączyć do swej rodzinnej drużyny – lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Uwaga: w schronisku na nowe domy czekają również przyjaźnie mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ