sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Kto przytuli Ksenę?

Kto przytuli Ksenę?

Kto przytuli Ksenę?
Data publikacji: 2019-11-25 10:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 597 429644

Powiedział, że ruszają na spacer. Założył jej smycz i wywiózł do Lasku Arkońskiego. Gdy pobiegła za kijem, on wsiadł do samochodu, drzwi zatrzasnął i odjechał, zostawiając 10-letnią Ksenę samą, w rozpaczy.

Została dowieziona do schroniska: czarno-biała poczciwina o posiwiałej mordce. Teraz…

– Patrzy smutnym wzrokiem zza krat. Wyczekuje ręki, która pogłaszcze. Czeka na kogoś, kto choć na chwilę przytuli – o Ksenie mówią jej obecni schroniskowi opiekunowie. – Uwielbia towarzystwo ludzi i przede wszystkim z nimi szuka kontaktu. Sprawia wrażenie, jakby każdy dzień bez osoby, którą mogłaby obdarować miłością, był dla niej pusty, stracony.

Ksena jest w typie amstafa: delikatna, wrażliwa, przyjazna. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Uwielbia biegać za piłkami i zabawy z szarpakami. Skupia się na opiekunie: słucha jego uwag i grzecznie wykonuje polecenia.

– Jest super! Jednak po tym, co przeszła, potrzebuje domu, który zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i rodziny, jaka odbuduje w niej pewność siebie. Dlatego najlepiej bez małych dzieci i innych zwierząt – przekonują schroniskowi opiekunowie Kseny, przyznając: „W schroniskowych realiach ona sobie nie poradzi. Tęskni na prawdziwym domem i rodziną. Z pękniętym sercem tutaj… Prosimy więc dobrych ludzi: nie zwlekajcie. Ksenie czas ucieka nieubłaganie”.

Ksena to schroniskowa rezydentka o numerze 568/19. Warto się z nią spotkać i wybrać na spacer. Zainteresowani przygarnięciem tej wspaniałej dziewczyny są proszeni o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

– Ksenie naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Wystarczy ciepły kąt, pełna miska i człowiek, który pogłaszcze, przytuli. I nigdy nie sprawi bólu, już nie zawiedzie – przekonują suni o pociesznie posiwiałym pysku schroniskowi opiekunowie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an) 

Kto przytuli Ksenę? Kto przytuli Ksenę? Kto przytuli Ksenę?

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie