poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Kto przytuli Ksenę?

Kto przytuli Ksenę?

Kto przytuli Ksenę?
Data publikacji: 2019-11-25 10:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-21 13:36
Wywietleń: 942 429644

Powiedział, że ruszają na spacer. Założył jej smycz i wywiózł do Lasku Arkońskiego. Gdy pobiegła za kijem, on wsiadł do samochodu, drzwi zatrzasnął i odjechał, zostawiając 10-letnią Ksenę samą, w rozpaczy.

Została dowieziona do schroniska: czarno-biała poczciwina o posiwiałej mordce. Teraz…

– Patrzy smutnym wzrokiem zza krat. Wyczekuje ręki, która pogłaszcze. Czeka na kogoś, kto choć na chwilę przytuli – o Ksenie mówią jej obecni schroniskowi opiekunowie. – Uwielbia towarzystwo ludzi i przede wszystkim z nimi szuka kontaktu. Sprawia wrażenie, jakby każdy dzień bez osoby, którą mogłaby obdarować miłością, był dla niej pusty, stracony.

Ksena jest w typie amstafa: delikatna, wrażliwa, przyjazna. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Uwielbia biegać za piłkami i zabawy z szarpakami. Skupia się na opiekunie: słucha jego uwag i grzecznie wykonuje polecenia.

– Jest super! Jednak po tym, co przeszła, potrzebuje domu, który zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i rodziny, jaka odbuduje w niej pewność siebie. Dlatego najlepiej bez małych dzieci i innych zwierząt – przekonują schroniskowi opiekunowie Kseny, przyznając: „W schroniskowych realiach ona sobie nie poradzi. Tęskni na prawdziwym domem i rodziną. Z pękniętym sercem tutaj… Prosimy więc dobrych ludzi: nie zwlekajcie. Ksenie czas ucieka nieubłaganie”.

Ksena to schroniskowa rezydentka o numerze 568/19. Warto się z nią spotkać i wybrać na spacer. Zainteresowani przygarnięciem tej wspaniałej dziewczyny są proszeni o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

– Ksenie naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Wystarczy ciepły kąt, pełna miska i człowiek, który pogłaszcze, przytuli. I nigdy nie sprawi bólu, już nie zawiedzie – przekonują suni o pociesznie posiwiałym pysku schroniskowi opiekunowie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an) 

Kto przytuli Ksenę? Kto przytuli Ksenę? Kto przytuli Ksenę?

Komentarze

onaaaa
Wszystko fajnie, tylko jak pojechałam i chciałam psiaka adoptować powiedziano mi, ze ktos juz jest po nią. Po 3 tygodnaich Ksena dalej w boxie. Tak działa nasze schronisko.
2020-01-21 13:36:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Reni Charkiewicz

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie