poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Kto ocali Funię?

Kto ocali Funię?

Kto ocali Funię?
Data publikacji: 2019-09-02 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 1292 412520

Została znaleziona w połowie lipca na Pomorzanach. Przyjazna i zadbana, więc się wydawało, że dom i człowiek jej się zagubili tylko na chwilę. Czekała dwa tygodnie na swego opiekuna. Ale ten do schroniska nie dotarł, nawet nie zadzwonił. O ośmiu latach przyjaźni zapomniał?

Na szyi maleńkiej Funi zawisł numer 486/19.

– Zamieszkała na wybiegu wśród innych psiaków. Lecz nie zobaczycie jej radośnie biegającej przy kracie. Funia unika ludzi. Chowa się w boksie. Wprawdzie stara się przystosować do nowego i nieznanego jej miejsca, ale… słabo jej to wychodzi – opowiadają małej psiej damy schroniskowi opiekunowie. – Nie zabiega o uwagę. Raczej stara się być niewidoczną. Gdy ktoś nieznany próbuje ją dotknąć, w strachu i rozpaczy cicho powarkuje. Straszenie też jej nie wychodzi, więc od razu widać, jak wrażliwa i delikatna jest ta mała psina. Spragniona czułości i dotyku. W człowieku szuka opieki i oparcia.

Funia ma rudawą sierść. W kącie boksu uszy po sobie kładzie, drży.

– Ma poważny problem z przystosowaniem się do schroniskowej codzienności. Nauczona życia przy ludziach, tym bardziej i dotkliwiej przeżywa osamotnienie. Jest drobna i bardzo sympatyczna. Ale nie jest kochana. I ten fatalny błąd losu chcemy jak najszybciej naprawić: znaleźć jej cudowną rodzinę – przekonują Funi schroniskowi opiekunowie, zapraszając do poznania tej uroczej psiny.

Kto chciałby przygarnąć tego malucha (486/19) – lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę – jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Kto ocali Funię? Kto ocali Funię? Kto ocali Funię? Kto ocali Funię? Kto ocali Funię?

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie