Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Klara jest w potrzebie

Data publikacji: 14 czerwca 2019 r. 23:44
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:57
Klara jest w potrzebie
Klara na spacerach jest wesoła, ciekawa każdej trawki i krzaczka. Gdy wraca do boksu… Widać, że nadal się nie odnalazła w realia placówki. Wciąż wypatruje znajomej sylwetki fałszywego przyjaciela. Bo nawet za złym człowiekiem dobry pies tęskni.  

„Nasza puszysta pieszczocha” – tak o pięknej Klarze mówią jej schroniskowi opiekunowie. Chwaląc jej pogodną naturę i przyjazny charakter, także wobec kotów. Ale nawet ją – psinę, wydawać by się mogło, idealną – ktoś odepchnął, porzucił, na bezdomność skazał.

Klara została znaleziona w rejonie Głębokiego, na początku kwietnia. Przyciągała uwagę pięknym długim włosem i wielkimi piwnymi oczami: zagubiona, przestraszona, wygłodniała. Wszyscy mieli nadzieję, że dom jej zaginął tylko na chwilę. Nic z tego. Klara otrzymała numer 227/19, a po zabiegu sterylizacji i rekonwalescencji zamieszkała w boksie nr 69.

– Nasza dama jest spokojna, zrównoważona i uwielbia towarzystwo człowieka. Przyjacielską naturę okazuje od pierwszego spotkania. Bo ma niesamowity charakter: miła, ufna i sympatyczna – opowiadają jej schroniskowi opiekunowie. – I taka piękna! Brązowa szata, oczy jak bursztyny. Klara chętnie poddaje się czesaniu. Nadstawia plecki do drapania. Lgnie do przytulania. Jest przyjazna dla psów, a na koty nie reaguje. Na spacerach jest wesoła, ciekawa każdej trawki i krzaczka. Gdy wraca do boksu…, widać, że nadal się nie odnalazła w realia placówki. Wciąż wypatruje znajomej sylwetki dawnego przyjaciela. Bo nawet za złym człowiekiem dobry pies tęskni.

Klara wprawdzie nie jest filigranowa, ale ma charakter kanapowca. To też urok jej wieku – dama ma już prawie 8 lat.

– Wspaniała rodzinna psina. Spacer z nią to czysta przyjemność. Zapraszamy do poznania naszej puszystej pieszczochy, która czeka w schronisku na naprawdę dobrego człowieka. Bo… naszej damy byle komu nie oddamy – przyznają Klary tymczasowi opiekunowie.

Kto chciałby piękną Klarę (227/19) lub jakąkolwiek inną, równie złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny – otworzyć przed nią dom i serce – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również przyjaźnie mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA