sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Kajko i jego (nie)szczególne przypadki

Kajko i jego (nie)szczególne przypadki

Kajko i jego (nie)szczególne przypadki
Data publikacji: 2019-10-27 16:18
Wywietleń: 383 424846

Jest jednym z tych psów, jakie pech opuszcza tylko chwilami. Znów ma pęknięte serce, a droga go wiedzie pod górkę. „Pomóżmy mu odwrócić koło fortuny. Niech wreszcie znajdzie bezpieczną przystań, kochającą rodzinę” – apelują Kajka schroniskowi opiekunowie.

To młody, lewie trzyletni psiak. Obarczony jednak bagażem smutnych doświadczeń.

– Ponad rok temu został znaleziony w centrum Szczecina. Błąkał się smutny i zrezygnowany. W naprawdę kiepskim stanie emocjonalnym trafił za kraty schroniska. Tutaj jednak – chyba po raz pierwszy – wreszcie się poczuł bezpieczny i kochany. Odżył, otoczony opieką wolontariuszy i pracowników placówki. Na jego pyszczku pojawił się uśmiech, iskry radości w oczach, a ogon przyjął stan wiecznego rozmerdania – wspominają Kajka obecni schroniskowi opiekunowie.

Psiak szybko znalazł nowy dom. Wydawało się, że pech go wreszcie opuścił. Jednak rok od adopcji, w marcu br. Kajko znów wylądował w schronisku.

– Opiekunowie nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Przed Kajkiem zamknęli drzwi i serca. Porzucili go. Znów skazali na tułaczkę. Dlaczego? Co się stało? Mieliśmy wiele pytań, rozpoznając w smutnym psie naszego słodkiego Kajka. Niestety, formalni opiekunowie na wezwania nie odpowiadali, już nie odbierali od nas telefonów. I tak Kajko znów nie za własne winy odsiaduje wyrok za kratami – opowiadają psiaka schroniskowi opiekunowie.

Kajko w schronisku odzyskał siły. Najważniejsze, że się nie zmienił. Znów jest tak samo pozytywnym i uroczym psiakiem, który towarzystwo ludzi ceni sobie najbardziej. Uwielbia długie spacery i bieganie za piłką. Na wybiegu mógłby się bawić godzinami. Na inne psy nie zwraca uwagi. Za kotami, niestety, nie przepada.

– Kajko jest psiakiem średniej wielkości, więc idealnie się odnajdzie w każdym mieszkaniu.

Zwykle słyszymy: „chcę małego psa, bo mieszkam w bloku”. Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego! Mały czy większy tak samo potrzebuje uwagi, opieki i odpowiednią dawkę ruchu. Nie metraż się liczy,. lecz serce. Kajko na nie zasłużył! Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym słodkim chłopakiem – zachęcają Kajka schroniskowi opiekunowie.

Kajko to schroniskowy rezydent o numerze 188/19. Za kratami od marca br. Kto zechce go od niesłusznego wyroku losu uratować, przygarnąć, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w tej placówce czekają również inne urocze psiaki i kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. schronisko

Kajko i jego (nie)szczególne przypadki Kajko i jego (nie)szczególne przypadki Kajko i jego (nie)szczególne przypadki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie