poniedziałek, 27 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Ich troje

Ich troje

Ich troje
Data publikacji: 2018-11-04 07:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 1232 359417

Maja ma wielkie bursztynowe oczy, czarny pyszczek i białe skarpetki. Zuzia jest wierną kopią siostry, choć z charakterystyczną białą kreskę na nosku. Do schroniska trafiły wraz z braciszkiem - Mecenasem o pięknych długich wąsach i białym brzuszku. Puchate kulki, które już sporo doświadczyły w swym krótkim - niewiele ponad półrocznym - życiu.

To kocie dzieciaki, dla których liczyć się powinny tylko beztroska zabawa i poznawanie świata. Nie rozumieją, dlaczego nagle zostały zamknięte w klatkach.

- Ich historia dla ludzi zaczęła się pod koniec marca. Kobieta szła do pracy, gdy usłyszała kwilenie. Dobiegało z krzaków. To był wstrząsający widok: trójka bezbronnych maluszków próbowała się ogrzać przy ciele nieżyjącej matki. Ściągnęła kurtkę, zawinęła w nią maluchy i zabrała do domu. Walczyła o to, by przeżyły. A nie było łatwo. Ogrzewała je, karmiła, masowała brzuszki. Jej upór i wielka miłość do zwierząt wygrały. Maluchy rosły, każdego dnia nabierały sił i swym brykaniem opiekunce dawały mnóstwo radości. Niestety… proza życia znów dopadła maluchy. Opiekunka musiała się z nimi rozstać. Tak trafiły pod naszą opiekę - opowiadają schroniskowi opiekunowie. - Kociaki nie rozumieją, dlaczego także nowa mama ich opuściła. Dlaczego zabrakło dla nich miejsca na ciepłej kanapie. Ani też… dlaczego w klatkach mają teraz tak mało miejsca do zabawy. Nowa, dziwna dla nich rzeczywistość, dosłownie przytłacza to cudowne rodzeństwo. Tym bardziej i pilnie poszukujemy dla nich kochających domów.

Kociaki - czyli Maja, Zuzia i Mecenas - są bardzo zżyte. W ich obecnej sytuacji jednak jest najważniejsze, żeby trafiły do dobrych ludzi, którzy zapewnią im bezpieczeństwo i szczęście.

- Na już! Na teraz! Aby schroniskowe życie nie odbiło się na tak wspaniałych mruczkach. Są przyjazne, pogodne, przytulaśnie, a ludzkie ciepło i pieszczoty natychmiast uruchamiają w nich mruczące traktorki - mówią kociąt schroniskowi opiekunowie. - Marzymy o wspólnym domu dla nich, ale mogą zostać rozdzielone. Prosimy, nie zastanawiajcie się! Przyjdźcie do schroniska, zapytajcie o Maję, Zuzię i Mecenasa. Nie pozwólmy tej trójce wyjątkowych słodziaków długo czekać na rodzinę.

Kto chciałby choć jedno z trójki tych uroczych kociąt przygarnąć - otworzyć przed nim dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również sympatyczne psiaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Ich troje Ich troje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Na jakie wydarzenie czekasz najbardziej?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie