środa, 25 listopada 2020r.

I ty, Brutusie?

Data publikacji: 2020-10-04 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-18 08:18
I ty, Brutusie?
Brutus jest energiczny chętnie się angażuje we wszelkie zabawy, więc sprawdzi się jako przyjaciel rodziny aktywnie spędzającej wolne chwile np. na spacerach. Jego przyszły opiekun powinien nie szczędzić mu czasu i czułości. Wtedy zyska przyjaciela, który - jak inne psiaki w typie border collie - będzie mu szczerze oddany i uległy.  

Oko bystre, choć wokół pyska niejeden siwy włos. Towarzyski, łagodny i zrównoważony z niego psiak w typie border collie. Ale nawet jego – słodziaka z krainy łagodności – okrutny los skazał na bezdomność.

Nie przez przypadek Brutus trafił do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Tylko…

– Z powodu diametralnej zmiany warunków życiowych dotychczasowego opiekuna – pracownicy schroniska oszczędnie mówią o okolicznościach, za sprawą których ów psiak na początku września z ul. Nad Odrą trafił pod ich opiekę. – To ośmiolatek, który uwielbia bliski kontakt z człowiekiem. Jest bardzo przyjazny, energiczny, a przy tym łagodny, grzeczny i ładnie chodzi na smyczy.

Brutus nie tylko fizycznie przypomina psy pasterskie w typie border collie. Tym bardziej że jest bystry, uwielbia biegać i wykonywać zadania powierzane mu przez przewodnika. I jak wszystkie psy w typie tejże rasy jest zrównoważony, uległy i szczerze oddany swojemu opiekunowi.

– Będzie idealnym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Potrzebuje opiekuna o spokojnym usposobieniu, który będzie w stanie żyć z nim w harmonii i potrafić się z nim porozumieć. Co nie będzie trudne, skoro ten psiak tak bardzo jest wpatrzony w człowieka, nadzwyczajnie lubi być głaskany i przepada za przysmaczkami – opowiadają Brutusa schroniskowi opiekunowie.

Po ośmiu latach bezgranicznego oddania Brutus stracił dawny dom i swojego człowieka. Jako zrzeczony został poddany kastracji. Jest rezydentem boksu nr 68, a na jego szyi widnieje teraz numer 378/20.

– Jest zdrowy, w świetnej kondycji, więc gotowy do adopcji: na już i na zawsze! Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym wyjątkowo pogodnym psiakiem. Jego atutem jest również fakt, że przyjaźnie traktuje inne psy – zapewniają pracownicy schroniska.

Kto zatem chciałby pięknego Brutusa lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia psinę przyjąć do rodziny – otworzyć przed nią dom i serce – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również zachwycające kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an) 

Fot. Schronisko

Komentarze

Helenka
2020-10-18 08:12:06
Bardzo ładny, niezwykły kolor sierści.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ