piątek, 04 grudnia 2020r.

Geralt porzucony zimną nocą

Data publikacji: 2020-11-07 18:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-07 18:59
Geralt porzucony zimną nocą
Geralt (445/20) po latach życia w domu w realiach schroniska dla bezdomnych zwierząt się nie odnajduje. Nie dla niego beton i kraty. Potrzebuje bezpiecznej przystani, czułości i opieki, jakie może mu dać tylko kochająca rodzina.  

Przez osiem długich lat miał dom i rodzinę. Jednak październikowej nocy ktoś to wszystko odebrał Geraltowi. „Założył mu kaganiec i przywiązał do bramy. Sam odjechał. Było ciemno i zimno, a on nawet nie mógł zaszczekać” – o okolicznościach, w jakich piękny pies trafił do schroniska, opowiadają pracownicy tej placówki.

Po dawnym życiu Geralta pozostał tylko jeden ślad: mikroczip wszczeepiony mu pod skórę. Z danymi tego, który nie był wart ani przyjaźni, oddania, ani lat przywiązania. Nie był godzien nawet psa bezwarunkowej miłości.

– Pewnie myślał, że idzie na spacer. Wieczorny. Jak zwykle. Ale to był bodaj najdłuższy spacer w jego życiu. Bez powrotu. Został przywiązany do bramy schroniska. W noc 13 października. Zanim odjechał jego dawny pan, założył psu kaganiec. Pies więc nawet nie mógł zaszczekać, że zimno i… Żeby może po niego wrócili – mówi pracownica schroniska. – Przyjechałam samochodem do pracy. Odwiązałam psa od bramy. Zaprowadziłam do biurowego budynku. Zapewniając, że będzie dobrze…

Geralt to imię z baśniowej postaci. Wiedźmina, wojownika. Jednak temu Geraltowi, z klapniętymi uszami i na czterech łapach, potrzebna moc dobrych ludzi. Bo sam – niestety – nie zdoła złego losu odmienić. To ośmiolatek, więc ciepły przyjazny kąt mu potrzebny na już i na zawsze – nie chłód krat, które teraz stały się całym jego światem.

Geralt czeka na nowy dom i rodzinę w boksie K-13. Kto chciałby tego uroczego wojownika (445/20) – lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę – przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl.

UWAGA: w związku z zaleceniami dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa placówka pozostała zamknięta dla odwiedzających. Natomiast niezmiennie jest kontynuowana praca związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką nad zwierzętami. Podobnie jak adopcje psiaków i kociaków. Odbywają się jednak po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny – dlatego osoby zainteresowane adopcją są proszone przede wszystkim o kontakt mailowy i telefoniczny (w godz. 8-16).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ