piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Człowiek dla Figosa

Człowiek dla Figosa

Człowiek dla Figosa
Data publikacji: 2018-10-02 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 1464 353570

Upalny lipiec jeszcze spędził w domu. W sierpniu rodzina pojechała na wakacje. Bez Figosa. On dostał bilet w jedną stronę: na ulicę. Po 11 latach razem… pan życia i śmierci małego psa skazał na bezdomność.

Figos został doprowadzony do schroniska z ul. Zawadzkiego. Zaniedbany, wychudzony, przestraszony. Gdy się okazało, że jest elektronicznie oznakowany, pojawiała się nadzieja, że człowiek mu się tylko chwilowo zagubił. Ale ani tego - 20 sierpnia - dnia, ani następnych nikt o Figosa nie pytał. Nikt nie szukał, a mimo monitów, nie odebrał przez 14 długich dni kwarantanny.

Figos to teraz schroniskowy numer 647/18, rezydent boksu K-4.

- Jest nad wyraz sympatycznym, przemiłym psem. Mimo tego, jak został potraktowany, wciąż czule odnosi się do ludzi i buduje z nimi silną więź. Widać, że kiedyś był kochany. Dlatego pozostał w człowieka wpatrzony. Bezwarunkowo i bezkrytycznie - o Figosie opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - To łagodny pies i chętnie podejmujący zabawę. Będzie idealnym psem rodzinnym. Tym bardziej, że jest grzeczny, cierpliwy i idealnie chodzi na smyczy. To naprawdę sama słodycz!

Figos jest najszczęśliwszy, gdy jest przy nim człowiek. Wtedy hasa niczym szczeniak: bawi na wybiegu, wędruje po parkowych alejkach. Gdy z tych wypraw wraca za kraty schroniskowego boksu, to jakby świat mu się walił na głowę: dopada go wielki smutek i strach. Serce boli patrzeć, jak kuli ogon, kładzie po sobie uszy i wtula się w kocyk leżący przed budą.

Kto chciałby przygarnąć tego sympatycznego staruszka (647/18) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Człowiek dla Figosa Człowiek dla Figosa Człowiek dla Figosa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie