poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Człowiek dla Figosa

Człowiek dla Figosa

Człowiek dla Figosa
Data publikacji: 2018-10-02 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 2294 353570

Upalny lipiec jeszcze spędził w domu. W sierpniu rodzina pojechała na wakacje. Bez Figosa. On dostał bilet w jedną stronę: na ulicę. Po 11 latach razem… pan życia i śmierci małego psa skazał na bezdomność.

Figos został doprowadzony do schroniska z ul. Zawadzkiego. Zaniedbany, wychudzony, przestraszony. Gdy się okazało, że jest elektronicznie oznakowany, pojawiała się nadzieja, że człowiek mu się tylko chwilowo zagubił. Ale ani tego - 20 sierpnia - dnia, ani następnych nikt o Figosa nie pytał. Nikt nie szukał, a mimo monitów, nie odebrał przez 14 długich dni kwarantanny.

Figos to teraz schroniskowy numer 647/18, rezydent boksu K-4.

- Jest nad wyraz sympatycznym, przemiłym psem. Mimo tego, jak został potraktowany, wciąż czule odnosi się do ludzi i buduje z nimi silną więź. Widać, że kiedyś był kochany. Dlatego pozostał w człowieka wpatrzony. Bezwarunkowo i bezkrytycznie - o Figosie opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - To łagodny pies i chętnie podejmujący zabawę. Będzie idealnym psem rodzinnym. Tym bardziej, że jest grzeczny, cierpliwy i idealnie chodzi na smyczy. To naprawdę sama słodycz!

Figos jest najszczęśliwszy, gdy jest przy nim człowiek. Wtedy hasa niczym szczeniak: bawi na wybiegu, wędruje po parkowych alejkach. Gdy z tych wypraw wraca za kraty schroniskowego boksu, to jakby świat mu się walił na głowę: dopada go wielki smutek i strach. Serce boli patrzeć, jak kuli ogon, kładzie po sobie uszy i wtula się w kocyk leżący przed budą.

Kto chciałby przygarnąć tego sympatycznego staruszka (647/18) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Człowiek dla Figosa Człowiek dla Figosa Człowiek dla Figosa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie