niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Czarek – czaruś, czarniusieńki

Czarek – czaruś, czarniusieńki

Czarek – czaruś, czarniusieńki
Data publikacji: 2017-01-28 20:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-31 10:51
Wywietleń: 831 208230

Na początku grudnia, w rejonie ul. Goleniowskiej, temu pięknemu psu człowiek się zgubił. Od tej pory Czaruś za kratami schroniska smutnymi bursztynowymi oczami tęskno wodzi za mijającymi jego boks rodzinami. Rzadko szczeka, niewiele rusza, a że jest czarny… wtapia się w tło, o wiele za długo pozostając nie zauważonym.

Jest spokojny i dostojny niczym arystokrata. Szorstkowłosy, w typie sznaucera olbrzyma.

- Dał się nam poznać z jak najlepszej strony. To pies bardzo przyjazny ludziom i w kontakcie z nimi niezwykle delikatny. Niespełna sześcioletni i w świetnej kondycji. Do tego bystry, świata ciekawy, o pogodnej naturze. Zna podstawowe komendy. Pięknie chodzi na smyczy. Idealny przyjaciel, bardzo zrównoważony - Czarusia wychwalają jego schroniskowi opiekunowie. - Tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego nikt go nie szukał. Widać, że był chowany w domu, więc w schronisku… czuje się zagubiony.

Nie wiadomo dlaczego, ale tak właśnie jest: szanse adopcyjne psów dużych i czarnych są o wiele mniejsze niż pozostałych.

- Jakby ciążyła na nich jakaś klątwa: niepojęte - komentują pracownicy schroniska. - Tym bardziej szkoda Czarka, który na pewno z radością poszedłby na długi spacer z nową rodziną, powygrzewał się w słońcu na ogrodzie przy swym nowym domu. Zachęcamy do poznania tego wyjątkowego psa.

W schroniskowym boksie on w kącie: cichy, osamotniony i smutny. Unika konfliktów z innymi psami. Ale też nie da sobie w kaszę dmuchać. Na zaczepki reaguje niczym arystokrata. A gdy spojrzy bursztynowymi oczami, serce poruszy, wstrząśnie.

Czarek (1166/16) czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie? Kto chciałby tego ciekawego świata przystojniaka lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

 

Na zdjęciu: Czarek - schroniskowy przystojniak - czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie?

Fot. Karolina WILAS

Czarek – czaruś, czarniusieńki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy