sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bora, czyli zew wolności

Bora, czyli zew wolności

Bora, czyli zew wolności
Data publikacji: 2017-02-10 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-10 12:24
Wywietleń: 805 213485

Oryginalnie umaszczona, duża i silna sunia, której głównym atutem jest ponadprzeciętna - niespotykana u innych psów - zdolność uczenia się oraz obserwacji. Paradoksalnie, to też jej największa słabość. Bo w połączeniu z ciekawością świata ściąga na Borę kłopoty. Nie bez przyczyny przylgnęła do niej łatka: mistrzyni ucieczek.

Bora (960/16) do schroniska trafiła nie po raz pierwszy. Jednak tym razem, czyli po kolejnej ucieczce, opiekun już jej nie odebrał.

- Jest oryginalna, nieprzeciętna. Zaskakuje sprytem, rzec można inteligencją - przyznają pracownicy schroniska. - Uwielbia wychodzić na wybieg. Ze stojącego tam kuferka sama wybiera sobie zabawkę, a gdy nią się znudzi, odkłada na miejsce i bierze następną. Chętnie trenuje agility. Wzorowo pokonuje tor przeszkód. To typ indywidualistki, która nie lubi towarzystwa innych zwierząt. Dlatego w domu powinna być jedynym czworonożnym pupilem. Wiadomo: "królowa jest tylko jedna".

Bora wobec ludzi jest spokojna i łagodna. Grzecznie chodzi przy nodze, na smyczy. Będzie więc wspaniałym kompanem na długie, spokojne spacery. Tym bardziej, że jest w świetnej kondycji: silna i zdrowa. Choć wyraźnie nie ma natury sportowca: bieganie nie jest jej żywiołem. Jednak z uwagi na drzemiący w niej zew natury, czyli skłonność do samotnych wypadów na miasto...

- Nie ma wątpliwości, że wobec tej indywidualistki nowy opiekun będzie musiał zachować czujność - komentują pracownicy schroniska. - Pewne, że ta sześciolatka o naturze przytulnego niedźwiedzia do czyjegoś domu wniesie wiele radości.

Kto chciałby tak oryginalną Borę (960/16) - lub jakąkolwiek psinę skrzywdzoną przez los i ludzi - przygarnąć, przed nią otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247). 

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”.. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. Maciej Jastrząb

Bora, czyli zew wolności

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy