niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bigos, czyli kundel bury

Bigos, czyli kundel bury

Bigos, czyli kundel bury
Data publikacji: 2019-01-24 13:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 895 372035

Nie jest mały, oryginalnie umaszczony, ani aż tak młody. I choć dobrze mu z oczu patrzy, to nie przyciąga uwagi urodą w nader klasycznym typie kundel bury. Zamknięty w kojcu i pomijany przez wszystkich. Czy znajdzie się ktoś, kto wreszcie i w nim dostrzeże bratnią duszę?

Bigos jest rezydentem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt od października ub. roku. Wiadomo tylko, że przez pewien czas się błąkał w rejonie ul. Kolumba. Jak długo i gdzie wcześniej miał dom, tego nie udało się ustalić.

- Bury mieszaniec. Takie psy rzadko przyciągają uwagę, a jeszcze rzadziej opiekuńcze uczucia. Ale wystarczy na niego spojrzeć po raz drugi, żeby dostrzec w nim sympatycznego kompana, któremu dobrze z oczu patrzy - opowiadają Bigosa obecni schroniskowi opiekunowie. - Ma niewiele ponad dwa lata, więc energia go rozpiera. Niestety, świat mu się zamknął w niewielkim kojcu z kratami. Mamy nadzieję, że to wkrótce się zmieni. Bo Bigos świetnie się sprawdzi w każdej aktywnie spędzającej czas rodzinie. Lubisz długie spacery albo bieganie? To Bigos jest idealnym psem właśnie dla ciebie!

Bigos łaknie kontaktu z ludźmi. Słucha, gdy się do niego mówi. Chętnie realizuje polecenia. Wspaniale aportuje i pokonuje przeszkody na wybiegu. W jego przypadku pozory naprawdę mylą. To wrażliwiec. Potrzebujący cierpliwego, wyrozumiałego opiekuna i rodziny, z jaką mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi z nadzieją bardzo tęsknym wzrokiem.

Kto chciałby tego chłopaka (776/18) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Art Lukas Nazdraczew

Bigos, czyli kundel bury Bigos, czyli kundel bury Bigos, czyli kundel bury

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie