niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bezpieczna przystań dla Fajtera

Bezpieczna przystań dla Fajtera

Bezpieczna przystań dla Fajtera
Data publikacji: 2018-12-21 11:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 1021 366398

Krótkie nóżki, długi tułów, wielka głowa i uszy nastrajane czujnością niczym zajęcze słuchy. Na domiar tego sprawia wrażenie, jakby futro właśnie zmieniał na zimowe. Trudno o psa bardziej dyskretnej urody niż Fajter. I bardziej potrzebującego prawdziwego domu oraz kochającej rodziny.

Przeszłość Fajtera jest nieznana. Chociaż trafił do schroniska w połowie września br. z obserwacji, po której został poddany analizie behawioralnej.

- Co może, ale nie musi oznaczać, że kogoś ugryzł. Jeżeli nawet, to bardzo prawdopodobne, że w samoobronie. Najważniejsze, że jego analiza behawioralna wypadła pozytywnie. Co potwierdza fakt, że w schronisku dał się poznać od jak najlepszej strony. Jako wulkan energii, uwielbiający zabawę i łasy na przysmaki - opowiadają Fajtera schroniskowi opiekunowie. - Jest ciekawy świata i ludzi. Wszędzie go pełno. Co dla niego nieznanie, to musi dotknąć nosem i wywąchać. Z takim psem u boku nie sposób się nudzić.

Fajter (718/18) jest towarzyski, z natury pogodny. Dlatego lubi, gdy wokół niego stale coś się dzieje: przychodzą jacyś ludzie do poznania, nowe psiaki do obwąchania i zabawy.

- Może trafić do domu, w którym już są inne psy. Ma zadatki na świetnego kompana dla człowieka aktywnie spędzającego czas. Bo choć ma blisko 8 lat, to kondycji mogą mu pozazdrościć wszystkie młodziaki - o Fajterze mówią jego schroniskowi opiekunowie. - Poza tym uwielbia spacery i spełnia się w szaleńczych zabawach z piłką, przy aportowaniu. Szukamy dla niego odpowiedzialnego i doświadczonego opiekuna. Człowieka, który zapewni mu bezpieczeństwo i… rozrywkę!

Kto chciałby przygarnąć tak oryginalnego przystojniaka jak Fajter (718/18) - lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.45.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Fajter o uroczo siwym pysku to oryginalny „kompaktowy składak" ze schroniska. Ta psina - na już i na zawsze - potrzebuje prawdziwego domu i kochającej rodziny.

Fot. Schronisko/ZUK

Bezpieczna przystań dla Fajtera

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie