środa, 16 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Ben z boksu 66

Ben z boksu 66

Ben z boksu 66
Data publikacji: 2019-07-08 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1156 401202

Potrzebuje domu na już i na zawsze. Mowa o wyjątkowym rezydencie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt: maluchu emanującym pozytywną energią. O Benie, którego człowiek zawiódł już dwukrotnie.

Wprawdzie jest niewielkiej postury, ale o silnym charakterze. Dlatego powinien - jak twierdzą Bena schroniskowi opiekunowie - trafić do osoby konsekwentnej i odpowiedzialnej, która ma już doświadczenie w wychowywaniu psiaków. I jaka... nie da sobie wejść na głowę. Nawet takiemu słodziakowi jak Ben, o pysku w wiecznym uśmiechu.

Nie wiadomo, w jakich okolicznościach Ben stracił swój pierwszy dom. Uratowany z bezdomności, dzięki pracownikom i wolontariuszom schroniska szybko znalazł nową rodzinę. Niestety, tylko na chwilę. Nowi opiekunowie nie dali Benowi wiele czasu na aklimatyzację, nie okazali dość cierpliwości. Zwrócili - jak przedmiot - w reklamacji. Z tzw. nieudanej adopcji Ben powrócił do schroniska w kwietniu br. Od trzech miesięcy za kratami przytuliska znów więc tęskni za prawdziwym domem i rodziną

- Ponoć okazał się zbyt żywiołowy i dynamiczny. Nazbyt żywotny. Ów sześciolatek był zbyt aktywnym dla poprzedniej rodziny. Nic dziwnego, że wielkie serce w tym maleńkim ciałku jakby pękło - opowiadają Bena obecni schroniskowi opiekunowie. - Początkowo nieufnie podchodzi do nowo poznanych ludzi. Potrzebuje chwili, aby nawiązać relacje. Jest mądry i szybko się uczy: poddaje zasadom wprowadzonym przez człowieka, grzecznie ich respektuje. Jednak po poprzednim, złym doświadczeniu, szukamy mu rodziny ze starszymi dziećmi. Preferowany dom bez innych zwierząt, bowiem Ben lubi być w centrum uwagi.

Ben za piłką biega jak sprinter. Uwielbia aportowanie. W tym celu przytarga każdą gałąź, nawet kilkukrotnie większą od niego. Chętnie włącza się we wszystkie zabawy inicjowane przez człowieka. Poza tym ładnie chodzi na smyczy. Co warto sprawdzić choćby podczas tzw. spaceru zapoznawczego.

- Ten chłopak ma w sobie moc pozytywnej energii. Szkoda, aby ją tracił za kratami schroniska, odsiadując wyrok nie za własne winy - komentują Bena tymczasowi opiekunowie.

Ben to teraz schroniskowy numer 231/19. Rezydent boksu nr 66. Kto chciałby jego świat odmienić na dobre i przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz Bena - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Ben z boksu 66

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie