niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Baruś: poczciwy staruszek (film)

Baruś: poczciwy staruszek (film)

Data publikacji: 2015-11-14 10:26
Wywietleń: 639

Strach i ból - bardzo długo właśnie tak kojarzył człowieka. Gdy trafił do schroniska, był poraniony i przerażony. W nieustannej ucieczce do budy. Po miesiącach cierpliwego wsparcia ze strony wolontariuszy to inny psiak: poczciwy, nieco ciapowaty Baruś. Choć nadal... skrzywdzona istota, której trzeba pomóc.

Do schroniska został dowieziony w lutym. Numer 143/15 o nieznanej przeszłości. Choć tragicznej, o czym świadczyły rany i ślady po nich: piętno nie tylko na jego ciele.

- Gdyby ktoś wtedy zajrzał do jego boksu, zobaczyłby psa przerażonego, uciekającego. Początki pracy z nim były bardzo trudne, bo człowieka kojarzył z bólem - mówi wolontariusz Bartek, na co dzień opiekujący się Barusiem w schronisku. - Ale z czasem zaczął się przekonywać do spacerów, smakołyków, do ludzkiego towarzystwa i przyjaźni. Teraz potrzebuje kogoś, kto da mu ciepły kąt, serce, poczucie bezpieczeństwa.

Baruś ma około 9 lat. Nie jest mały, bo z domieszką krwi rottweilera. Wzrok i słuch już nie te. Miał też problem ze stawem biodrowym, choć spacery i suplementy diety bardzo mu pomogły. Nie jest też maskotką: tylko skrzywdzoną istotą, której trzeba pomóc.

- Z Barusiem nadal trzeba pracować i cierpliwie budować jego zaufanie. Dlatego nie powinien trafić do domu z dziećmi, które natychmiast będą chciały go głaskać. Ani tam, gdzie jest inny pies, chyba że bardzo spokojny. Nowi opiekunowie powinni też kontynuować suplementację wzmacniającą jego stawy i dbać o jego wagę, bo jest dużym łakomczuchem - opowiada Bartek. - Ktoś może spytać: po co przygarniać psiaka, który ma taki bagaż? Którego nie można od razu wyczochrać, pogłaskać i potulić? Bo w ten sposób możecie naprawić to, co inni zniszczyli. Stworzyć mu prawdziwy dom, w którym będzie mógł zaufać, polubić, pokochać. Satysfakcja z uratowania skrzywdzonego psiego życia będzie nie do opisania.

Kto chciałby los Barusia odmienić, jest proszony o kontakt: wolontariusz Bartek 516-490-165, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)

Fot. Dorota KOSZ/ Kamila KRÓLIKOWSKA
Film: Dariusz LITKIEWICZ

Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie