sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bambusia smutek i żal

Bambusia smutek i żal

Bambusia smutek i żal
Data publikacji: 2020-01-05 23:38
Wywietleń: 669 436557

„Za okazane serce odwdzięczy się po stokroć” – nie mają wątpliwości Bambusia schroniskowi opiekunowie. Przypominając o psiaku, któremu śmierć odebrała kochającego przyjaciela, a wraz z nim jego cały – dotychczas bezpieczny i szczęśliwy – świat.

Jest czarny jak heban. O uroczo siwym pysku. Bambuś to oryginalny „kompaktowy składak” w typie pociesznego jamnika, który na krótkich łapkach wspina się do krat schroniskowego boksu, aby… znów być kochanym.

– Był najszczęśliwszym pupilem swojego pana. Wraz z jego śmiercią stracił wszystko. Los małego porzuconego psiaka, na ulicach Pomorzan skomlącego o jedzenie, poruszył serce przechodnia na tyle, że ocalił go od bezdomnej śmierci i zawiózł do naszego schroniska – opowiadają Bambusia obecni, tymczasowi opiekunowie. – Krzywe łapki, długie uszy i tułów dodają mu uroku. Zastanawialiśmy się, co takiego musiało się stać, że nawet tak przyjazny i kochający ludzi psiak znalazł się na ulicy.

Przez przypadek poznali jego historię. Gdy w marcu ub.r. umarł jego ukochany opiekun, psiak trafił do jego sąsiadki, która rodzinie zmarłego obiecywała zająć się Bambusiem. Miał być bezpieczny i kochany. Jednak w rzeczywistości… Córka zmarłego odnalazła go na stronie internetowej Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. W bezdomniaku o imieniu Heban rozpoznała dawnego pupila swego taty.

– Pani Karolinie obiecaliśmy, że znajdziemy dla niego najlepszy, najwspanialszy dom pod słońcem. Że w schronisku nie zabawi długo. Prosimy więc Czytelników „Kuriera”, pomóżcie nam spełnić daną obietnicę – opiekunowie Bambusia apelują po raz wtóry.

Niestety, do tej pory psiak nie znalazł kochającej rodziny. Wciąż czeka, wciskając pysia między kraty z nadzieją, że ktoś wreszcie zwróci na niego życzliwą uwagę.

Bambuś vel Heban to schroniskowy rezydent o numerze 432/19. Kocha ludzi, ale nie toleruje innych zwierząt: to powód, dla którego nie przygarnęła go rodzina zmarłego dawnego opiekuna. Chętnie wychodzi na spacer i się bawi. Ma pogodną naturę. Doskonale zna zasady życia domowego. Potrafi cierpliwie czekać na powrót swojego opiekuna: nie hałasuje, niczego nie niszczy. Jest łasy na przysmaki i głaski.

– Jest przytulasem, który po stokroć się odwdzięczy za okazane serce i miejsce użyczone na domowej kanapie – nie mają wątpliwości schroniskowi opiekunowie psiaka Bambusia. I zapraszają na spacer zapoznawczy z tym uroczym psiakiem. 

Kto chciałby przygarnąć Bambusia – lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę – jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Bambusia smutek i żal Bambusia smutek i żal Bambusia smutek i żal

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie