niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Ami, czyli życie po życiu

Ami, czyli życie po życiu

Ami, czyli życie po życiu
Data publikacji: 2018-11-24 11:15
Wywietleń: 872 359931

Był jedynakiem: kochanym i rozpieszczanym. Aż do dnia, gdy śmierć zabrała jego jedynego przyjaciela i opiekuna. Teraz jest sierotą zagubioną w realiach szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Staruszkiem o posiwiałym pyszczku, którego nikt nie chce.

Ami jest rezydentem o numerze 429/18. Za nim 11 wspaniałych lat. I ostatnie pół roku okrutnej bezdomności. W obcym miejscu, wśród nieznanych ludzi - sam pośród dziesiątek innych równie samotnych i odrzuconych czworonogów. Okrutny los odebrał mu wszystko: przyjaciela, który był całym jego światem, a bezpieczny dom i ciepły kąt na kanapie zamienił na schroniskowy boks i kraty.

- Całe życie spędził jako ukochany pieszczoch. Dlatego tak serdecznie reaguje na kontakt z każdym człowiekiem. Ma pogodną, łagodną naturę. Choć widać, że… cierpi. Co zrozumiałe, wszak został zupełnie sam - o Amiku mówią jego tymczasowi, schroniskowi opiekunowie. - Mimo swych niemal dwunastu lat jest aktywny i żywiołowy. Dziarsko maszeruje na spacer i cieszy się ze swobody na świeżym powietrzu. Jak na jedynaka przystało, został odrobinę rozpieszczony. Bywa więc humorzasty. Dlatego polecamy go raczej rodzinie ze starszymi dziećmi.

Ami jest w schronisku od czerwca. Staruszek, więc niemal niewidoczny dla większości zainteresowanych adopcją psa ze schroniska.

- Wielka szkoda - komentują psiny schroniskowi opiekunowie. - Bo adoptując Amika nie tylko odmienisz jego życie, wypełniając pustkę po śmierci ukochanego opiekuna, ale również swoje. Zyskasz bowiem wiernego, niezwykle sympatycznego i pogodnego kompana, który za okazane serce z pewnością będzie umiał okazać wdzięczność. Ami to chodząca serdeczność, bezgraniczne oddanie i bezwarunkowa miłość, choć z ogonem i na czterech łapach!

Kto chciałby przygarnąć takiego przytulasa jak Ami (429/18) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Na zdjęciu: Ami trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, bo zmarł jego opiekun i przyjaciel. Ma w sobie pokłady pozytywnej energii i serdeczności zarówno wobec ludzi, jak i innych zwierząt.

Fot. Schronisko/Wolontariat

Ami, czyli życie po życiu Ami, czyli życie po życiu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie