Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty [GALERIA]

Data publikacji: 2018-12-20 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-21 11:41
Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty
 

Po ubiegłorocznym triumfie młodszy aspirant Grzegorz Hnat z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu po raz kolejny został zwycięzcą plebiscytu na najlepszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego.

Rywalizacja odbywała się pod hasłem „Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego”. Nagrody wręczono w czwartek (20 grudnia) w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie podczas konferencji pt. "Podsumowanie Projektów Razem Bezpieczniej".

Drugie miejsce zajął sierż. szt. Damian Siciarek z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, natomiast trzecie - mł. asp. Krzysztof Pacholski z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

- Policjant dzielnicowy pełniąc na co dzień służbę w swoim regionie, kontaktuje się z mieszkańcami, odpowiada na ich problemy często wykraczając poza kompetencje Policji, informując gdzie należy szukać pomocy, do kogo się zwrócić. I za to Polacy ich doceniają - mówiła podinsp. Marzena Maćkowiak-Pluta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła poinformował, że według ostatnich notowań CBOS 74 proc. osób badanych stwierdziło, że ma zaufanie do polskiej Policji, 86 proc. uważa, że Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie, natomiast 93 proc. przyznaje, że ich miejsce zamieszkania i okolice są bezpieczne.

- Z perspektywy własnych doświadczeń, jestem przekonany, że ta ocena jest jak najbardziej wiarygodna - podkreślał Cegieła. - Uważam, że to polska policja przyczyniła się do takich notowań. - Jednym z naszych priorytetów jest uspołecznianie działań policji, zbliżanie się do społeczeństwa, stąd pracujemy m.in. w zakresie odtwarzania posterunków.

Na kolejnych miejscach uplasowali się dzielnicowi: mł. asp. Wojciech Baran z KMP w Szczecinie (miejsce 4); asp. Krzysztof Sitnik z KPP w Kołobrzegu (5); sierż. szt. Roman Rubak z KPP w Wałczu (6); sierż. sztab. Radosław Szefner KPP w Szczecinku (7); sierż. szt. Daniel Gałka z KPP w Goleniowie (8); asp.szt. Dariusz Marjański z KPP w Kamieniu Pom. (9); asp. Łukasz Więckowski z KPP w Stargardzie (10).

To czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" za pośrednictwem SMS wybrali najpopularniejszych policjantów – dzielnicowych z poszczególnych komend miejskich i powiatowych policji w regionie oraz jednostek im podległych. W plebiscycie, który trwał od 5 do 30 listopada wystartowało ponad 382 dzielnicowych z całego garnizonu. Przez miesiąc oddano na nich ponad 6 tys. głosów.

Zdobywca pierwszego miejsca został nagrodzony statuetką oraz dyplomem. Laureat plebiscytu otrzymał również dodatkową nagrodę – voucher na 7-dniowy pobyt z wyżywieniem i zabiegami w uzdrowisku Połczyn-Zdrój. Fundatorem nagrody był „Kurier Szczeciński”.

Dodajmy, że głównym celem projektu jest wspieranie działań lokalnych służb dążących do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli, kreowanie pozytywnego wizerunku policji oraz przekazanie możliwości wsparcia i pomocy, jakiej dzielnicowy może udzielić mieszkańcom swojego rejonu.

Kamil KRUKOWSKI

Na zdjęciu: Zwycięzca odbiera gratulacje od Andrzeja Łapkiewicza, zastępcy redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego"

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA