Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szkolny Pulitzer rozstrzygnięty

Data publikacji: 21 grudnia 2023 r. 18:36
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2023 r. 10:19
Szkolny Pulitzer rozstrzygnięty
Fot. Dariusz GORAJSKI  

21 grudnia w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie gościliśmy redakcje najlepszych gazetek szkolnych, które w tegorocznej edycji konkursu „Szkolny Pulitzer" zechciały się pochwalić swoim dziennikarskim dorobkiem. W tej edycji nominowanych do nagrody zostało 16 redakcji pism.

Spośród nich, w kategorii szkół podstawowych zwycięską okazała się gazetka „Kornelówka" – pismo wydawane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim, nad którym opiekę sprawuje polonistka Sławomira Sydlewska.

Laureatem konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych zostało pismo „Ale numer!” redagowane przez uczniów Technikum Ekonomicznego im. Witolda Pileckiego w Szczecinie pod opieką Eweliny Różewskiej.

Jury przyznało również wyróżnienie – trafiło ono do rąk redakcji gazetki „IX Wrota" z IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie.

Zwieńczeniem konkursu była uroczysta gala w MCN. Młodzi dziennikarze mogli również zwiedzić najmłodsze  szczecińskie muzeum i obejrzeć pokaz w planetarium. 

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA