niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szczecinianka Roku > Znamy Szczeciniankę Roku 2014!

Znamy Szczeciniankę Roku 2014! [GALERIA]

Znamy Szczeciniankę Roku 2014!
Data publikacji: 2015-10-02 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-12 16:35
Wywietleń: 1268 222725

Doktor Beata Bugajska otrzymała tytuł Szczecinianki Roku 2014! Jury uznało jej zasługi w pracy z seniorami, a zwłaszcza w rozwoju gerontologii.

W piątek w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie odbył się uroczysty finał piątej edycji plebiscytu. Jego laureatką została dr Beata Bugajska, przewodnicząca szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, koordynatorka „Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora". Nominowano ją za "działania, dzięki którym starość postrzegana jest jako moment, w którym zyskujemy nowe możliwości bycia w świecie". Gerontologia to dziedzina zajmująca się procesami starzenia się. Nie należy jej mylić z geriatrią skupiającą się na chorobach wieku podeszłego.

Bugajska została wyłoniona spośród dziewięciu innych kandydatek. Były wśród nich: Justyna Bągorska, Barbara Jaskierska, Kinga Krzywicka, Beata Kuracińska, Zofia kasińska, Magdalena Majchrzak, Izabella Orzechowska, Patrycja Proczak i Monika Pyszkowska. Kandydatkę do tytułu mógł zgłosić każdy mieszkaniec regionu, który skorzystał z formularza dostępnego online.   Plebiscyt po raz piąty został zorganizowany przez stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu. - Zdobycie tej nagrody nie jest żadnym końcem drogi, nie oznacza podsumowania. Ma być impulsem do dalszego działania. Tak samo jak nominacja, bo tak naprawdę każda z tych dziesięciu wspaniałych pań zasługuje na tę nagrodę - mówi Dorota Korczyńska, jedna z członkiń kapituły oraz laureatka z 2012 roku. W jury zasiedli m.in. prezydent miasta, wicemarszałek województwa, laureatki poprzednich edycji, przedstawiciele mediów, w tym Tomasz Kowalczyk, redaktor naczelny "Kuriera". Ponadto swoją nagrodę przyznali czytelnicy "Kuriera". Otrzymała ją Izabella Orzechowska -  psychoterapeutka prowadząca darmowe sesje terapeutyczne dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej sytuacji. Inicjatorka akcji „Podaj dalej". 

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

!Zobacz galerię zdjęć z finałowej gali Szczecinianki Roku

Znamy Szczeciniankę Roku 2014! Znamy Szczeciniankę Roku 2014! Znamy Szczeciniankę Roku 2014! Znamy Szczeciniankę Roku 2014!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”