Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wybierz Szczeciniankę Roku 2017

Data publikacji: 07 maja 2018 r. 22:44
Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2018 r. 11:03
Wybierz Szczeciniankę Roku 2017
 

Piętnaście niezwykłych kobiet zostało nominowanych przez mieszkańców w VIII plebiscycie "Szczecinianka Roku 2017" i "Eko Szczecinianka Roku 2017". Spośród kandydatek Czytelnicy "Kuriera" mogą wybrać swoją laureatkę.

Poniżej przedstawiamy listę nominowanych pań i wyjaśniamy, jak zagłosować.

Wystarczy wysłać SMS na numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10.

Głosować można do 18 maja (piątek) do godz. 12. Tego dnia odbędzie się także gala konkursu. Wyniki podamy po jej zakończeniu.

KaNa

 

Szczecinianka Roku 2017

SR 01 Anita Agnihotri - restauratorka, promotorka kultury Indii w Polsce. Przyjechała do Szczecina ponad 40 lat temu. Ten mariaż dziewczyny w sari z naszym miastem, zaowocował niezwykłą przygodą Hinduski, która stała się jednym z symboli Szczecina. Przez prawie pół wieku zorganizowała setki eventow, które przybliżały nam jej ojczyznę na każdy możliwy sposób, z wyborną kuchnią włącznie. Uczyła szczecinian smaków swojego kraju w słynnej już na cala Polskę restauracji „Bombay”. Niebawem odbiera nominację na stanowisko konsula honorowego Indii. Michał Kwieciński postanowił zrealizować film na temat jej życia, który nie tylko zapowiada się na międzynarodowy przebój, ale też stanowił będzie wielką promocję Szczecina.

SR 02 Sylwia Dobrowolska - pionierka i twórczyni techniki polegającej na rekonstrukcji brodawki piersiowej poprzez mikropigmentację. W tej dziedzinie jest nr 1 na świecie. Pomaga pro bono kobietom nie tylko w Polsce. Szkoli i daje wykłady na całej kuli ziemskiej. Oprócz tego, zajmuje się różnymi przypadkami medycznymi i opracowuje nowatorskie techniki usuwania blizn, rozstępów, bielactwa poprzez mikropunkturę odnotowując na tym polu duże sukcesy.

SR 03 Dianna Domagała - niezwykle zaangażowana w działalność i rozwój zespołu Cherry Daiquiri, którego jest założycielką i z którym się identyfikuje, wyznaczając nową estetykę i styl w muzyce rozrywkowej. Dzięki swojej charyzmatycznej osobowości oraz niebanalnemu wizerunkowi, który jest również odzwierciedleniem jej indywidualnego stylu twórczości, została wraz z zespołem doceniona jako koloryt oraz wizytówka przyszłości miasta, zostając Ambasadorem Szczecina w kampanii społecznej “Szczecin_ z całego serca polecam", jako bodziec do budowania silnej - „antykruchej” marki Szczecina. Reprezentuje miasto zarówno w kraju, jak i za granicą.

SR 04 Lidia Dzwinka - rzeczniczka Rzeczniczka Praw Dziecka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Szczecinie. Interweniuje w sprawach łamania praw dziecka w szkołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a także w rodzinie. Podejmuje działania zmierzające do ochrony dziecka przed przemocą, demoralizacją, zaniedbaniem, interweniuje u organów władzy publicznej, organizacji lub instytucji. Doceniona za wielkie serce, wiedzę i zaangażowanie w walce o dobro dziecka.

SR 05 Małgorzata Kalicińska - wolontariuszka hospicyjna. Uczestniczyła w wielu zbiórkach – „Szlachetnej Paczce”, „Paczce dla Bohatera”. Od zeszłego roku stała się także członkinią stowarzyszenia, gdzie została dyrektorką biegu – „Piątki z Gwiazdami” – biegu charytatywnego, z którego środki zostają przekazane na pomoc Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Związana także z akcjami „sąsiedzkimi” – wszelkimi zbiórkami odzieży– wszystkiego co może się przydać ludziom w potrzebie. Nie jest jej obojętny także los „braci mniejszych” – chętnie wspiera schroniska oddając często to, co ma i motywujących innych do podzielenia się swoimi zasobami. 

SR 06 Karolina Kędzierska-Kapuza - lekarka, pracownik naukowy PUM. Od kilku lat aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rotary Club Szczecin Center. Wielokrotnie brała udział w akcjach pozyskiwania dawców szpiku oraz w innych projektach, z których dochód przeznaczany był na pomoc dzieciom z miasta i regionu, m.in zakup instrumentów muzycznych dla podopiecznych Stowarzyszenia SztukaTak, wyposażenie pracowni neurologopedycznej dla Szczecińskiego Stowarzyszenia Pomocy Autystom. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji pozyskała środki na powstanie pierwszego w województwie i w Szczecinie Banku Mleka Kobiecego, którego oficjalne otwarcie nastąpi już 24 maja.

SR 07 Sylwia Majdan - projektantka mody, przedsiębiorczyni, ambasadorka pięknej i eleganckiej strony Szczecina. Na polskim rynku modowym funkcjonuje od kilkunastu lat. Jest absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest laureatką prestiżowej nagrody Oskary Mody New Look. W swoim atelier tworzy niepowtarzalne wzory, jednak jak twierdzi, każdy znajdzie u niej coś dla siebie. Utalentowana, skromna, z ogromną klasą i pasją tworzenia. 

SR 08 Monika Pyrek - sportsmenka, założycielka fundacji - tworzy projekty dla dzieci i młodzieży, rodziców, opiekunów zachęcające do bycia aktywnym i spędzania wolnego czasu na sportowo. Prowadzi Fundusz stypendialny dla młodych sportowców, otacza ich fachową opieką, finansuje stypendia oraz służy radą. Na początku swojej sportowej drogi była stypendystką kilku fundacji, które dały jej szanse rozwoju. Teraz czas na spłatę „długu wdzięczności”. Monika nigdy nie odmawia, angażuje się charytatywnie i od zawsze wspiera wszelkiego rodzaju inicjatywy promujące aktywność fizyczną i popularyzację zdrowia.

SR 09 Aleksandra Mazur-Woroniecka - po skończeniu nauki podjęła pracę w Polskim Radiu Szczecin jako technik nagrań i pracuje tu już ponad 42 lat. Obecnie jest realizatorką programu „na żywo” i realizuje reportaże, słuchowiska, odnosząc ogólnopolskie sukcesy. W 2003 roku współtworzyła Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, obecnie jest jego prezeską. Hospicjum domowe oferuje nieodpłatną pomoc medyczną a także zaopatruje w sprzęt specjalistyczny, współpracuje też ze szkołami , w których prowadzona jest edukacja o wolontariacie. Swój czas dzieli między pracę zawodową i działalnością wolontaryjną w Stowarzyszeniu nadzorując działania hospicjum domowego i kontrolując budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie. 

SR 10 Dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon - dyrygentka, chórmistrzyni, profesor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od lat działa na rzecz miasta Szczecin w sferze kultury, w szczególności muzyki. Założycielka Fundacji Morze Kultury. Kobieta z sercem i pasją. Zaraża energią i nieustająco kreuje pozytywny wizerunek naszego miasta, tworząc międzynarodowe projekty, jak m.in. Międzynarodowe Muzyczne zmagania Seniorów.

 

WYNIKI GŁOSOWANIA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mam pytanie
2018-05-17 19:56:08
O co chodzi? Rozumiem działania ,dokonania to da się ocenić .Ale Panie zajęte swoim biznesem ??? Rozumiem Bank Mleka dla Szczecina .Wstyd, że do tej pory nie było .Taka dbałość o dzieci ....
Barbara
2018-05-17 19:31:35
Popieram Panią Karolinę Kędzierską-Kapuzę .Wszystkie Matki Ręce na Pokład.Dzięki tej zaciętej Mamie mamy Bank Mleka dla Maluchów ....wstyd że do tej pory nie było .
dik_wredniak
2018-05-17 15:52:17
Czytając te infantyle komenatrze typu "Jakie są więc osiągnięcia tych pań w 2017 roku, bo trudno je znaleźć? A najważniejsze, aby kobieta osiągnęła swoją pozycję nie dzięki mężowi, a wyłącznie swojemu talentowi". Polecam naprawdę, zamiast oglądania w kółko własnego nosa i Zenka Martyniuka albo innego Sławomira obejrzeć się dookoła i poszukać informacji. Zidiocenie naszego społeczeństwa powoduje, że osobowościami roku jest taki Zenek Martyniuk, Kasia Cichopek, Państwo Lewandowscy, czy inni próżni ludzie, którzy do naszego życia wnoszą jedno wielkie g****. Gdyby zabrakło całej ten bandy, nikt by tego nie odczuł. Jak zabraknie choćby śmieciarzy, utoniemy w brudzie. Ból tyłka i pisanie o tym, że na bank wszystko osiągnęły dzięki "mężusiom" pokazuje poziom argumentów. Dno, wodorosty i 10 metrów mułu. Naprawdę większość z tych kobiet, ciężko harowała, spinając dom, dzieci i pracę, aby nie "zabłysnąć i się lansować", ale zrobić coś dla innych, zarazić swoją pasją. Ilekroć słucham reportaży p. Mazur-Woronieckiej to słyszę merytorykę, dobry radiowy głos. Na pewno w tym wszystkim jest udział jej męża. To, że ktoś jest z Zielonej Góry nie oznacza, że nie zrobił nic dla miasta, wręcz przeciwnie. Lekarki, które ratują pomagają ludziom, pomagają w rekonstrukcjach, tworzą banki mleka dla lokalnej społeczności, to rzeczy, które przemawiają za tym, aby te osoby zdobyły ten zaszczytny tytuł. A negowanie naprawdę dużej pracy kandydatek, tylko dlatego, że do konkursu dostał się ktoś z nazwiskiem a resztę robią za niego ludzie jest lekko nie na miejscu. Naprawdę, krytykanci niech zapoznają się z dorobkiem nominantek, przestaną oglądać ogłupiające programy i zrobią choć 1/4 tego co te "babki". Chapeau bas przed nimi!
Kaśka M.
2018-05-17 15:34:37
Oddaję swój głos na Panią Lidię i Karolinę. Obie są wspaniałe! Kobiety wspierające inne kobiety i dzieci, to prawdziwa chluba Szczecina. Skromne, pracowite, z wielkim sercem, a przede wszystkim to co robią jest bezinteresowne. BRAWO!
Wiss
2018-05-17 13:24:19
Drodzy Państwo! Szczecinianką roku powinna zostać dr Karolina Kędzierska-Kapuza! Działalność charytatywna, jakim jest utworzenie Banku Mleka Kobiecego( i nie tylko) jest niezwykłym poświęceniem! Nie zapominajmy Szczecinianka jest również ciężko pracującym lekarzem i mimo tego dokonała takiego czynu dla kobiet! Głosujmy na tych którzy bezinteresownie ,czynią dobro dla nas - mieszkańców, a nie na ludzi realizujących własny biznes. Szczecinianki za Szczecinianką!
Bankowiec
2018-05-17 11:26:34
Dziękuję Pani Karolinie Kędzierskiej-Kapuza za Bank Mleka Kobiecego, jest Pani Wielka!!!Nie rozumiem , dlaczego w gronie tak oddanych społecznie kobiet znalazły się miła Pani Anita z Bombaju i "skromna" Pani Sylwia Majdan,które oprócz promocji siebie i swojego biznesu nic nie wniosły do naszego miasta.
Eeeeeeeeeee tam
2018-05-17 10:40:20
Większość tych kandydatek to jedna wielka lipa.
Sz17
2018-05-17 07:47:44
Szczecinianką roku 2017 to kobieta, która oczywiście jest mieszkańcem Szczecina od urodzenia i w 2017 roku miała jakieś szczególne osiągnięcia promujące Szczecin. Jakie są więc osiągnięcia tych pań w 2017 roku, bo trudno je znaleźć? A najważniejsze, aby kobieta osiągnęła swoją pozycję nie dzięki mężowi, a wyłącznie swojemu talentowi.
bxy
2018-05-16 22:40:29
Wspaniała inicjatywa Banku Mleka Kobiecego, gratuluję pani Karolinie Kędzierskiej-Kapuza i naszemu miastu tak zaangażowanych ludzi w pomoc najmłodszym! Dziekują rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych. Pani Karolino te małe serduszka oddają głosy na Panią:)
Amen
2018-05-16 13:43:52
A jest konkurs na szczecinianina roku, czy to jest passe bo meskosc jest czyms zlym?
Kontakt do Pani Dobrowolskiej
2018-05-15 11:43:42
Czy ktoś wie jak skontaktować z Panią Sylwią Dobrowolską w Szczecinie celem konsultacji ws. defektów bielaczych?
Mirek
2018-05-12 17:09:16
Mnie Tytul wpienia. Jak szczecinianka to szczecinianka. Z krwi i kosci.
obserwator(R)
2018-05-11 11:28:21
Pani Laura Hołowacz to moja kandydatka.Wybitna działaczka społeczna i business women.Kobieta sukcesu. Wła ścicielka Starej Rzeżni i największej firmy spedycyjnej w Polsce CSL INTERNATIONAL SPEDITION.idealna kandydatka do samorządu Szczecina na posłankę.
matematyk
2018-05-10 23:29:19
Miało być 15 kandydatek, a jest 10? A gdzie Agnieszka Skrzypulec, dwukrotny Najlepszy Sportowiec Ziemi Szczecińskiej 2016 i 2017?
Becia
2018-05-10 23:22:30
Karolina Kędzierska jest niezwykłą kobietą. Stworzyła Bank Mleka Kobiecego pierwszy w naszym województwie, a przecież tak potrzebny dzieciom przedwcześnie urodzonym. Wszyscy powinniśmy na nią głosować. I nie zrobiła tego dla własnych korzyści, ale dla społeczeństwa, całkowicie bezinteresownie. Zwykła kobieta a jednak niezwykła. To właśnie dla takich kobiet jak ona jest ten konkurs.
zdziwiony
2018-05-10 12:07:06
A gdzie pani Marzena Białowolska z Fundacji Dzika Ostoja?
Konkurs SMS
2018-05-10 08:12:08
Drogi Kurierze, to nie jest w porządku, że w konkursie SMS można wielokrotnie głosować na jedną kandydatkę. To doprowadza do patologii i możliwości kupienia głosów. Powinno być głosowanie 1 na 1 czyli z 1 numeru telefonu jeden głos.
Sceptyk
2018-05-09 16:55:48
Nie rozumiem osób głosujących na Panią Majdan. Co ta Pani robi dobrego dla Szczecina i jego mieszkańców - charytatywnie? (nie ma takiej informacji w opisie) Bo prowadzenie przedsiębiorstwa to praca dla siebie i dla własnych korzyści, a nie dla innych! Chyba nie o to w tym plebiscycie chodzi...
Fachowiec
2018-05-08 11:26:39
A dlaczego na tej liście nie ma najmądrzejszej,najzgrabniejszej,najpięknięjszej itd...radnej.
Bida...
2018-05-08 11:02:54
Bidne to miasto skoro wśród "niezwykłych" kobiet znalazła się osoba, która w modzie nic nie znaczy a popularność zawdzięcza dzięki nazwisku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA