Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wspólna przestrzeń energii

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 14:17
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2016 r. 14:17
Wspólna przestrzeń energii
 

Dni Skandynawskie w Szczecinie powoli stają  się już tradycją.  Ich trzecia edycja będzie miała miejsce w dniach 21-24 kwietnia.

Odbywają się w ramach prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, a  ich hasło przewodnie -  „wspólna przestrzeń energii” jest kontynuacją rozpoczętej przed trzema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. 

Szczecin którego geograficzne położenie predestynuje do bycia dla Europy Środkowej bramą na północ i dla Skandynawii bramą na południe proponuje rozmowę o najnowszych trendach w szeroko rozumianym sektorze energii odnawialnych, gospodarce przyjaznej środowisku (ekologii) czy też trendom towarzyszącym rozwojowi inteligentnych miast.

W obradach merytorycznych swój udział zapowiedzieli znakomici naukowcy i eksperci z krajów skandynawskich oraz z Polski , zaproszono także specjalistów znających doskonale różne programy finansujące działania proinnowacyjne i proekologiczne realizowane przez samorządy i przedsiębiorców.

Dni Skandynawskie to oczywiście okazja do nawiązywanie kontaktów w sferach biznesowych oraz społecznych, inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze edukacji i turystyki, oraz zintegrowanie z ofertą miasta społeczności skandynawskiej uczącej się i pracującej w Szczecinie

Wśród gości honorowych znajdą się m.in. JE Ambasador Danii Steen Homel, JE Ambasador Szwecji ani Inga Eriksson Fogh, JE Ambasador Norwegii Karsten Klepsvik, Hanna Lehtinen, JE Ambasador Finlandii, eksperci Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Ministerstwa Gospodarki RP, przedstawiciele środowisk akademickich, samorządowych, a także  przedstawiciele środowisk pozarządowych, artystycznych i kulturalnych.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Ambasada Królestwa Norwegii Więcej  oraz szczegółowy program Dni Skandynawskich: www.szczecin.eu

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA