Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Muzyczna niedziela. Jazz na Różance [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 16 czerwca 2024 r. 13:44
Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2024 r. 12:11
Muzyczna niedziela. Jazz na Różance
W niedzielę Różany Ogród Sztuki wypełnił się jazzowymi dźwiękami. Fot. Piotr Sikora  

Koncert "The Voices of Jazz" to kolejna propozycja Szczecińskiej Agencji Artystycznej w ramach Różanego Ogrodu Sztuki. Słuchacze w niedzielne południe 16 czerwca mieli okazję posłuchać jazzowych klasyków w wykonaniu muzyków Wokalistyki i Instrumentalistyki Jazzowej pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej.

Artystka jest wokalistką jazzową, pedagogiem, dydaktykiem i wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie. Uczestniczyła w wielu festiwalach i konkursach muzycznych, współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami i solistami oraz orkiestrami w Polsce. W niedzielę miłośnicy jazzu mogli posłuchać znane utworu tego gatunku muzycznego podczas koncertu na Różance, który Jolanta Szczepaniak - Przybylińska przygotowała wraz z zespołem muzyków Wokalistyki i Instrumentalistyki.

Od lat Ogród Różany jest miejscem letnich imprez pod hasłem Różany Ogród Sztuki. W czerwcu czekają nas jeszcze takie wydarzenia, jak: widowisko obrzędowe Kupalnocka (23 czerwca), Różankowe potańcówki - Taneczne spotkania pod chmurką (23 czerwca), Różana Czytelnia - Plenerowa strefa wolnych książek (codziennie), Koncert "Zakochani są wśród nas" (29 czerwca), Koncert upamiętniający Festiwal Młodych Talentów z lat 1962/63 (30 czerwca). 

(k)

Film Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA