środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Przez granice > Przedsiębiorcy o językach

Przedsiębiorcy o językach

Data publikacji: 2015-11-26 11:18
Wywietleń: 1695
78. Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców „Wsparcie inicjatywy edukacji dwujęzycznej dla rozwoju biznesu na obszarze transgranicznym” odbędzie się 9 grudnia w Szczecinie. Zajmie się wymianą doświadczeń i poglądów, związanych z nauczaniem dwujęzycznym w Euroregionie Pomerania. Organizatorem forum jest Urząd Miasta Szczecin. 

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawicie rządów Brandenburgii i Meklemburgia-Pomorze Przedniego.

W pierwszej części forum Justyna Maziarska-Lesisz, kierownik Wydziału Rozwoju Kompetencji Językowych Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, mówić będzie o szansach i wyzwaniach nauczania dwujęzycznego w polskim systemie oświaty, Roy Heynlein z firmy Getsix (Poznań-Berlin) – o znaczeniu znajomości języków obcych w życiu zawodowym, a Uschi Macher z władz oświatowych Kraju Saary – o nauczaniu dwujęzycznym na pograniczu niemiecko-francuskim. W części drugiej będą prezentowane praktyczne doświadczenia nauczania dwujęzycznego w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i szkołach zawodowych. Spotkanie zakończy dyskusja panelowa z udziałem referentów, przedstawicieli władz Szczecina, Euroregionu Pomerania i powiatu Vorpommern-Greifswald.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Cukrowa 12). 

(b)

Szczegóły i zgłoszenia: cud.szczecin@um.szczecin.pl, tel: 91 424 53 60, 91 424 11 17. Forum organizowane jest w ramach transgranicznego projektu Centra Usług i Doradztwa Euroregionu Pomerania, a współfinansowane ze środków EFRR (INTERREG IV A).

Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy