niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Nagroda Literacka Gryfia > Święto literatury na Jasnych Błoniach

Święto literatury na Jasnych Błoniach [FILM]

Święto literatury na Jasnych Błoniach
Data publikacji: 2018-06-12 07:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-12 15:22
Wywietleń: 2600 332577

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na siódmy piknik literacki "Odkryj książkę na nowo", który w najbliższy weekend stanie się punktem centralnym ulubionego miejsca szczecinian, Jasnych Błoni. Jak zawsze będzie tam mnóstwo atrakcji - zarówno dla dorosłych, jak i tych młodszych czytelników. Piknik, którego gościem specjalnym są Węgry, towarzyszy przyznaniu przez "Kurier Szczeciński" Gryfii, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki.

Uroczyste otwarcie w piątek zaplanowano na g. 12. Tego dnia spotkamy się z Marcinem Szczygielskim promującym książkę "Weronika i zombie" (g. 11), Jurkiem Zielonką, autorem m.in. książki "Nigdy Nigdy" (g. 12.15), powieściopisarką Dorotą Schrammek (g. 14) oraz jedną z najbardziej cenionych polskich reporterek - Justyną Kopińską (g. 15). A o g. 16 ma rozpocząć się spotkanie z aktorką Anną Seniuk, osnute wokół książki "Nietypowa baba jestem" będącej zapisem rozmowy artystki z córką.

W g. 12.15 - 18 funkcjonować będzie strefa dziecięca. O g. 17 rozpocznie się spotkanie o literaturze węgierskiej

Sobota będzie niepowtarzalną okazją, żeby poznać bliżej pisarki nominowane do Gryfii. Spotkanie z Patrycją Gryciuk, autorką "Trzech godzin ciszy", rozpocznie się o g. 12.20. Z Moniką Piątkowską, autorką książki "Prus. Śledztwo biograficzne", oraz Katarzyną Wężyk, która napisała "Kanadę. Ulubiony kraj świata" - o g. 13.10. Martyna Bunda, autorka "Nieczułości", oraz Weronika Gogoli, autorka "Po trochu", opowiedzą o swoich tekstach o g. 15.

Ale to nie wszystko. W programie znalazły się także spotkania z pisarką Sylwią Trojanowską oraz Markiem Stelarem, autorem powieści kryminalnych (g. 11.40), z dziennikarką śledczą Ewą Ornacką (g. 14), autorką książek dla dzieci i młodzieży, Barbarą Stenką (g.15), znanym z powieści "Sedinum" Leszkiem Hermanem (g. 16), specjalistami od kulinariów - Joanną Jakubiak i Tomkiem Jakubiakiem (g. 17) oraz autorem m.in. horrorów Łukaszem Orbitowskim (g. 18).

Do tego strefa dziecięca (g. 11 - 19).

Niedziela to m.in. spotkanie z autorem wielu publikacji o Szczecinie, Romanem Czejarkiem (g. 13), oraz znanym węgierskim uczonym Ignacem Romsicsem (g. 14).

Przez cały weekend na Jasnych Błoniach będzie można kupić książki. Swoją ofertę przedstawią 34 oficyny wydawnicze w tym: Akapit Press, Agora, Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Sonia Draga, Wydawnictwo ZNAK, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo "JEDNOŚĆ”, Książkowe Klimaty, Wydawnictwo KAMELEON, Księży Młyn, Kluboksiegarnia FiKa oraz Węgierski Instytut w Warszawie.

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. ©℗

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

ZOBACZ PROGRAM IMPREZY 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie