sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Nagroda Literacka Gryfia > Święto literatury na Jasnych Błoniach

Święto literatury na Jasnych Błoniach [FILM]

Święto literatury na Jasnych Błoniach
Data publikacji: 2018-06-12 07:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-12 15:22
Wywietleń: 2536 332577

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na siódmy piknik literacki "Odkryj książkę na nowo", który w najbliższy weekend stanie się punktem centralnym ulubionego miejsca szczecinian, Jasnych Błoni. Jak zawsze będzie tam mnóstwo atrakcji - zarówno dla dorosłych, jak i tych młodszych czytelników. Piknik, którego gościem specjalnym są Węgry, towarzyszy przyznaniu przez "Kurier Szczeciński" Gryfii, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki.

Uroczyste otwarcie w piątek zaplanowano na g. 12. Tego dnia spotkamy się z Marcinem Szczygielskim promującym książkę "Weronika i zombie" (g. 11), Jurkiem Zielonką, autorem m.in. książki "Nigdy Nigdy" (g. 12.15), powieściopisarką Dorotą Schrammek (g. 14) oraz jedną z najbardziej cenionych polskich reporterek - Justyną Kopińską (g. 15). A o g. 16 ma rozpocząć się spotkanie z aktorką Anną Seniuk, osnute wokół książki "Nietypowa baba jestem" będącej zapisem rozmowy artystki z córką.

W g. 12.15 - 18 funkcjonować będzie strefa dziecięca. O g. 17 rozpocznie się spotkanie o literaturze węgierskiej

Sobota będzie niepowtarzalną okazją, żeby poznać bliżej pisarki nominowane do Gryfii. Spotkanie z Patrycją Gryciuk, autorką "Trzech godzin ciszy", rozpocznie się o g. 12.20. Z Moniką Piątkowską, autorką książki "Prus. Śledztwo biograficzne", oraz Katarzyną Wężyk, która napisała "Kanadę. Ulubiony kraj świata" - o g. 13.10. Martyna Bunda, autorka "Nieczułości", oraz Weronika Gogoli, autorka "Po trochu", opowiedzą o swoich tekstach o g. 15.

Ale to nie wszystko. W programie znalazły się także spotkania z pisarką Sylwią Trojanowską oraz Markiem Stelarem, autorem powieści kryminalnych (g. 11.40), z dziennikarką śledczą Ewą Ornacką (g. 14), autorką książek dla dzieci i młodzieży, Barbarą Stenką (g.15), znanym z powieści "Sedinum" Leszkiem Hermanem (g. 16), specjalistami od kulinariów - Joanną Jakubiak i Tomkiem Jakubiakiem (g. 17) oraz autorem m.in. horrorów Łukaszem Orbitowskim (g. 18).

Do tego strefa dziecięca (g. 11 - 19).

Niedziela to m.in. spotkanie z autorem wielu publikacji o Szczecinie, Romanem Czejarkiem (g. 13), oraz znanym węgierskim uczonym Ignacem Romsicsem (g. 14).

Przez cały weekend na Jasnych Błoniach będzie można kupić książki. Swoją ofertę przedstawią 34 oficyny wydawnicze w tym: Akapit Press, Agora, Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Sonia Draga, Wydawnictwo ZNAK, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo "JEDNOŚĆ”, Książkowe Klimaty, Wydawnictwo KAMELEON, Księży Młyn, Kluboksiegarnia FiKa oraz Węgierski Instytut w Warszawie.

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. ©℗

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

ZOBACZ PROGRAM IMPREZY 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie