niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Zaczynamy sezon na drapieżniki

Zaczynamy sezon na drapieżniki

Zaczynamy sezon na drapieżniki
Data publikacji: 2019-10-23 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-03 13:15
Wywietleń: 1312 423867

Coraz śmielej atakują okonie, sandacze i szczupaki. Może nie ma w nich jeszcze tej znanej wędkarzom agresji przy żerowaniu, ale o początkach można już w końcu powiedzieć. W końcu, bo temperatura wody przy jeszcze dość ciepłej aurze powoli spada i szczecińskie bulwary zarówno między mostem Długim a Trasą Zamkową czy bliżej dworca przy moście kolejowym zaczęły się zapełniać.

– Zasada jest taka – powiedział mi ichtiolog, a jednocześnie dyrektor Biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Rafał Pender – że na początku sezonu sandaczowego na rybę trzeba poczekać. Nie łowi się wiele, ale łatwiej trafić większą. Później, po pierwszych przymrozkach, ryby jest więcej, ale są mniejsze. Oczywiście od każdej reguły są odstępstwa. A kiedy łowić? Na bulwarach można to robić również w nocy. Brzegi są oświetlone, ale należy tam zachować szczególne bezpieczeństwo.

Uprzedzamy jednak! Tych, którzy łowią sandacze w sposób nieuprawniony czy bez zezwoleń, nasza Społeczna Straż Rybacka i tak wyłapie. Pracuje ona bowiem nie tylko w dzień, kiedy byłem w niedzielne przedpołudnie świadkiem takiej właśnie interwencji, ale również i w nocy. Łowimy oczywiście nie tylko z brzegu, ale również z łódek. Tych też jest z każdą chwilą coraz więcej. Choć to już zaawansowana jesień, a sumy lubią cieplejszą wodę, można jednak i tak jeszcze na nie zapolować. Jak wszystkie wymienione już dziś drapieżniki przed zimą sum musi się najeść, aby szykować kondycję na wiosenne tarło i budować potrzebne gonady. U szczupaków już je wyraźnie widać, ale one zaczynają się trzeć jako pierwsze. A wracając jeszcze do sumów. Ich łowienie staje się coraz bardziej popularne w jeziorach, szczególnie z użyciem „kwoka”. Może warto spróbować?

esox

Zaczynamy sezon na drapieżniki Zaczynamy sezon na drapieżniki Zaczynamy sezon na drapieżniki Zaczynamy sezon na drapieżniki Zaczynamy sezon na drapieżniki Zaczynamy sezon na drapieżniki Zaczynamy sezon na drapieżniki

Komentarze

szanuj przyrode!
Proponuje zasade C&R
2019-11-03 12:55:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie