czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Wiosna na wylęgarni

Wiosna na wylęgarni

Wiosna na wylęgarni
Data publikacji: 2020-03-18 07:01
Wywietleń: 352 447903

Po wylęgarni przyszła pora, aby odwiedzić goleniowskie stawy, które są częścią Ośrodka Hodowlano-Zarybieniowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Tam też już wiosna puka do drzwi. Rozpoczęły się pierwsze odłowy.

Kiedy tam dotarłem, odławiano właśnie lina i jazia. Ten drugi gatunek pojedzie do pobliskiej wylęgarni, gdzie po specjalnych zabiegach odbędzie się dalsze działanie. Pozwoli to na pozyskanie ikry i kolejnego wylęgu, który trafi do stawów – powiedział mi szef ośrodka Marcin Klupś. Wyłowione dziś liny po wybraniu tarlaków wrócą na rozród do stawów i to jest teraz nasze główne zadanie. Z wylęgarni natomiast zaczęliśmy już wywozić narybek. Pierwsza wyjechała i została wpuszczona do Iny troć wędrowna. Do Odry trafił narybek miętusa, a do jeziora Morzycko sielawy. Wiosna to również działania mające na celu pozyskanie ikry szczupaków. Pierwsze 25 litrów zapłodnionych jajeczek już mamy – dodaje Klupś. To jednak dopiero początek. Tej ikry potrzebujemy zdecydowanie więcej i będziemy ją sukcesywnie odbierać. Naszym podstawowym jeziorem jest wspomniane już Morzycko, ale tarlaki dostarczają nam również rybacy z Odry. Sztuczne tarło szczupaków potrwa jeszcze dwa, trzy tygodnie.

W ostatnim czasie ośrodek doposażył się w specjalistyczny sprzęt do czyszczenia dna stawów, skarpowania grobli i czyszczenia rowów. Udało się więc własnymi środkami przygotować do sezonu kolejne dwa stawy. W jednym są już ryby. Drugi przesycha i niebawem też po napełnieniu wodą zostanie zarybiony – zapewnia Marcin Klupś.

Jeszcze jedna sprawa. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego – zostały wprowadzone ograniczenia w pracy biura okręgu. Szczegóły na stronie internetowej:   www.pzwszczecin.com

esox

Wiosna na wylęgarni Wiosna na wylęgarni Wiosna na wylęgarni Wiosna na wylęgarni Wiosna na wylęgarni Wiosna na wylęgarni

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#zostań w domu z "Kurierem Szczecińskim"

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie