Ichtiolodzy i pracownicy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie, a także wielu społeczników z kół PZW przez dwa miesiące zarybiali wieloma gatunkami ryb wody znajdujące się pod opieką PZW.
W maju i czerwcu do wód krainy pstrąga i lipienia wpuszczali narybek letni troci wędrownej. Do Iny i Regi trafiło około dwustu tysięcy sztuk. Do Iny, Regi, ale również do Gowienicy, Wołczenicy, Słubii, Tywy, Piaskowej i Stuchowskiej Strugi – ponad dwieście trzy tysiące pstrąga potokowego. Do Regi trafiło też milion dwieście tysięcy narybku lipienia.
Cały materiał zarybieniowy pochodził z okręgowego Ośrodka Hodowlano-Zarybieniowego w Goleniowie. To jednak nie koniec. Aby zwiększyć populację ryb drapieżnych – wpuszczono kolejne setki tysięcy innych gatunków. Sandaczem zarybiano jeziora Ostrowo, Piaski, Koprowo, Sierakowskie, Budzieszowice, Lechickie, Kościuszki, Trzygłowskie, Węgorzyno, Portowe, Szczucze, Przybiernowskie i Czarne. Małe sandaczyki trafiły też do Odry. W tym przypadku naszą produkcję wspierały ryby kupione od innych hodowców. Dodatkowo do rzeki Odry, jezior Ostrowo i Głębokie oraz Zbiornika Rejowice wypuszczono narybek letni suma w ilości 50 000 sztuk. Ostatnie letnie zarybienia dotyczyły węgorzy. Podchowany narybek – można to zobaczyć na zdjęciach – ważył w sumie ponad trzysta kilogramów, z czego część narybku (24 kg) została sfinansowana ze środków kół wędkarskich PZW, będących opiekunami danej wody. Materiał zarybieniowy w dobrej kondycji wypuszczono między innymi do jezior Ostrowo, Piaski i Kołczewo. Tak samo było w Koprowie, Morzycku czy Liwii Łużej i Jeziorze Lechickim. Małe węgorzyki z funduszy kół trafiły do jezior Tychowo, Łęczyca, Nowogardzkiego oraz zbiornika Sicina. Nie było to łatwe zadanie. Prace prowadzono nie tylko w dzień, ale również w nocy. Okręg PZW w Szczecinie dziękuje wszystkim uczestnikom zarybień za nieodzowną pomoc przy rozprowadzaniu materiału zarybieniowego.
esox