Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Nigdy nie jest nudno

Data publikacji: 2021-03-03 08:50
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-03 08:50
Nigdy nie jest nudno
 

Te pandemiczne czasy oraz wszystkie związane z tym ograniczenia dla większości z nas są z pewnością bardzo uciążliwe. Chcę jednak wierzyć, że wędkarska rodzina niezmiennie trzyma się znanej zasady: „Nudzą się tylko ludzie nie do końca mądrzy”.

Spójrzcie: ze dwa lata, jak nie więcej, czekaliśmy na możliwość powędkowania pod lodem. Wydawało się, że teraz bezlodowo może być zawsze. A jednak przymroziło. Sprawdziły się przewidywania synoptyków i dosłownie w kilka dni lody puściły i znów mogliśmy wędkować.

Gdzie tu jest miejsce dla nudy? Jeszcze do ostatniej niedzieli mogliśmy porzucać spinningiem, szukając na przykład na szczecińskich bulwarach sandaczy. Mogliśmy, bo od poniedziałku 1 marca aż do 31 maja zaczął obowiązywać dla nich okres ochronny. Ograniczeń jest więcej, ale miało nie być nudy, to tylko podpowiadam. Na Redze czy Inie – jestem o tym przekonany – padnie jeszcze sporo dorodnych troci. W Szczecinie na przykład na Parnicy już widać chętnych łowiących gruntowo czy na spławik. Pomysłów może być z pewnością więcej, zatem o nudzeniu się nie ma mowy. Trzeba jednak pamiętać o ustawowych ograniczeniach.

Do 15 maja na Cegielince i Kanale Kluckim obowiązywać będzie całkowity zakaz połowów.

Do 30 kwietnia dodatkowo na wodach obwodu rybackiego nr 5 będzie obowiązywać bezwzględny zakaz połowu ryb metodami spinningową i trollingową. Takie same zasady obowiązują na wszystkich jeziorach Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie i rzece Świniec. Nie czekajcie na umowny termin rozpoczynający kolejny sezon wędkarski, czyli na 1 maja. Wędki w dłonie i nad wodę. Oczywiście przy pełnej ochronie zabezpieczającej nas przed możliwością zakażenia koronawirusem.

esox

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA