Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Mamy nową wodę

Data publikacji: 2020-12-09 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-09 08:38
Mamy nową wodę
 

Jezioro do olbrzymów nie należy, ale jest piękną nową wodą, z jakiej będą mogli korzystać członkowie naszego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Umowa została podpisana ze starostwem powiatowym w Stargardzie. Jezioro Ziemomyśl – bo właśnie o nim mowa – nazywane jest również Głębek i położone jest w gminie Dolice w powiecie stargardzkim. Powierzchnia tafli to nieco ponad 16 hektarów, ale z tego, czego zdołałem się dowiedzieć, wynika że jest ono dość głębokie.

A rybostan? Dziś można sobie tylko pogdybać. Nasi okręgowi ichtiolodzy, jak tylko pogoda pozwoli, przeprowadzą – ale już w przyszłym roku – odłowy kontrolne i wówczas dowiemy się dokładnie, co tam pływa, ale i jakie zarybienia trzeba będzie tam zaplanować i przeprowadzić. Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz powiedział mi, że bardzo się cieszy z pozyskania nowej wody, która od 2021 będzie ujęta w wykazie jako obręb numer 143.

– Jezioro leży blisko drogi łączącej Choszczno z Suchaniem, a jego brzegi są dość mocno zalesione. Co bardzo ważne dla naszych łowiących, udało się nam otrzymać zgodę Nadleśnictwa w Choszcznie, abyśmy mogli nad wodę dojeżdżać samochodem. Trzeba jednak będzie posiadać przy sobie ważną legitymację z opłaconą składką członkowską na 2021 rok. Lepiej o tym pamiętać, bo inaczej Straż Leśna może nas ukarać mandatem – dodaje Grzegorz Rogalewicz. – Jak tam dojechać? Na naszej stronie zamieścimy wkrótce mapkę. Dziś jeszcze jedno. Kilka dni temu dodarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Odszedł od nas znany i lubiany przez wielu kolegów Andrzej Tokarski. Przez wiele lat był w naszym okręgu odpowiedzialny za sport. Był też przez lata prezesem koła PZW Kiełbik.

To właśnie Andrzej bardzo często pojawiał się na łamach moich felietonów wędkarskich. Był niezrównanym gawędziarzem. W Twoim towarzystwie, Andrzeju, łowiło się znakomicie. Dziękuję za wszystkie nauki i wspólne pobyty nad wodą.

esox

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA