piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Koło nr 18

Koło nr 18

Koło  nr 18
Data publikacji: 2018-10-24 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12 17:02
Wywietleń: 1991 357767

Jest ich niewielu, bo koło nie liczy nawet 100 członków. Mają jednak swoją przystań. Przy dobrej współpracy z samorządem i burmistrzem Gryfina zbudowano na niej kanalizację. Zainstalowane na przystani kamery śledzą wszystkie newralgiczne punkty. Zrobiło się bezpieczniej. Mają nawet swoją świetlicę, gdzie można przysiąść, porozmawiać i załatwić związkowe sprawy.

- Niestety. Były czasy, kiedy liczba członków koła sięgała tysiąca – powiedział mi prezes Tadeusz Szpunar. - Przed laty wędkarze płacili tylko jedną stawkę. Teraz trzeba płacić dwa razy. Nasza przystań leży nad Odrą Wschodnią. Z Gryfina do wód Okręgu PZW w Szczecinie mamy daleko. Nie wszystkich stać, aby dodatkowo płacić za możliwość wędkowania do gryfińskiej Spółdzielni Rybackiej. Większość byłych członków koła zrezygnowała z przynależności do PZW i za wędkowanie płaci tylko „Regalicy”.

- Może uda się w przyszłości wypracować jakiś kompromis i znów zaczniemy rosnąć w siłę - dodaje skarbnik koła Andrzej Małdachowski. - To jedno z naszych marzeń. Może kiedyś się spełni?

Znaną postacią w kole jest Witold Lewandowski. Jest już na emeryturze i całymi dniami bywa na przystani. Jak sam przyznaje pilnuje tam porządku, dyscyplinuje kolegów, ale też pomaga we wszystkim. Nikt nikomu w metrykę nie zagląda, ale Koło nr 18 przekroczyło już 70-kę.

- Należymy do jednych z najstarszych w Okręgu. Zorganizowaliśmy w tym roku na przystani imprezę integracyjną. Bawiło się z nami około stu sześćdziesięciu osób. Odwiedził nas nawet burmistrz, był również prezes Zarządu Okręgu. Pogoda dopisała, bawiliśmy się znakomicie. Teraz, co rusz mnie pytają, kiedy będzie okazja na kolejne takie spotkanie - dodaje na koniec mojej wizyty w kole prezes Tadeusz Szpunar.

esox

Koło  nr 18 Koło  nr 18 Koło  nr 18 Koło  nr 18 Koło  nr 18 Koło  nr 18 Koło  nr 18

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie