Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Oddali krew w porcie

Data publikacji: 2022-10-28 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-28 11:01
Do udziału w tegorocznej akcji zgłosiła się rekordowa liczba chętnych. Fot. ZMPSiŚ  

Po raz siódmy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Portowcy” działający przy Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizował akcję zbiórki krwi w szczecińskim porcie. Odbyła się w środę (26 bm.). 

Do udziału w tegorocznej akcji zgłosiła się rekordowa liczba chętnych, 43 osoby. Krew oddało 37 z nich. W rezultacie zebrano 16,33 l tego życiodajnego daru. Zbiórkę krwi w porcie ZMPSiŚ organizuje od 2017 roku. Obecnie portowcy mają na swoim koncie 102,33 l krwi.

– Jednak nie byłoby tego wyniku, gdyby nie zaangażowanie pracowników ZMPSiŚ, Portowej Straży Pożarnej oraz przede wszystkim uczniów szkół współpracujących ze spółką – mówi Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. – Szczególnie ciepło dziękujemy uczniom z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego oraz Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej w Szczecinie. Wielu z tych młodych ludzi dopiero co ukończyło 18 lat i oddało krew pierwszy raz w życiu. Byli też studenci Politechniki Morskiej. Wszystkim bardzo pięknie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje.

(ek)