Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Plus i minus

Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-28 13:48
Plus i minus
 

Ewelina Kolanowska

 

Plus

Dla szczecińskich lekarzy, policjantów, urzędników

O tym, że nie każda kampania społeczna jest dobrze zrobiona, a tym samym spotyka się z odpowiednim przyjęciem, nikogo przekonywać nie trzeba. Tym razem przykład dała grupa lekarzy, którym w sukurs przyszli policjanci, a później także urząd marszałkowski. Zainspirowana ubiegłoroczną tragedią w Rybniku, gdzie zamknięta w aucie przez osiem godzin dziewczynka zmarła, jest akcja „Nie zapomnij o swoim dziecku". Organizatorzy zadbali, by do rąk rodziców trafiały naklejki z przesłaniem, z kolei na witrynach niektórych marketów wiszą plakaty instruujące co zrobić, gdy zobaczymy malucha zostawionego w samochodzie na pastwę losu. Wszystko po to, by wypadek ze Śląska już nigdy się nie powtórzył.

Minus

Ceny wejściówek na Puchar Davisa

Do Szczecina zawitali najlepsi tenisiści Polski i Ukrainy. Ale zamiast sprawić, by hala Azoty Arena w lecie się zapełniła, organizatorzy zażyczyli sobie dosyć wysokich cen za wejściówki. Najgorsze miejsca kosztowały 30 złotych, za lepsze płaciło się odpowiednio więcej. Nie chodzi o to, by spotkania tenisistów oglądać za darmo, ale też ceny nie mogą być zaporowe. W Szczecinie nie widzieliśmy przecież żadnej gwiazdy światowego formatu, dlatego by przyciągnąć nowych miłośników tenisa, a nie tylko koneserów, trzeba było zwabić właśnie odpowiednią ceną. Zwłaszcza, że w wakacje niewiele osób ma ochotę „kisić się" w hali. 

Alan Sasinowski

Plus

Jest to plus, by tak rzec, warunkowy. Albo: plus na zachętę. Oto na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie zakończył się drugi semestr projektu Samsung LABO. Jego uczestnicy, ponad 50 studentów, opracowywało aplikacje mobilne. Projekt był możliwy dzięki współpracy szczecińskiej uczelni z koreańskim gigantem. Teraz twórcy najlepszych aplikacji mają dostać szansę zarobienia na swoich pomysłach pieniędzy. Takie są założenia. Mamy nadzieję, że Samsung LABO będzie taką kuźnią kadr - z pożytkiem dla naszego miasta. Będziemy przyglądali się dalszemu rozwojowi tego przedsięwzięcia. "Współpraca nauki z biznesem" brzmi dobrze, teraz poczekamy na to, co z tej współpracy wyniknie.

Minus

W Szczecinie powstają nowe ścieżki rowerowe, rozbudowuje się rower miejski. I bardzo dobrze. Do tego przydałaby się lekcja dobrych manier dla tych ancymonów, którym wydaje się, że teraz to rowerzysta jest nowym panem miasta - i że może jeździć, gdzie chce i jak chce. Nawet, jak uchwycił to niedawno nasz fotereporter, po peronach dworca. Mimo że obowiązuje tam zakaz jeżdżenia na rowerze. Rowerzyści, to wspaniale, że jesteście tacy modni i wysportowani, ale przypominamy: miasto jest dla wszystkich, dla was, dla kierowców, dla pieszych.

Szymon Wasilewski

Plus:

Świetna postawa Pogoni Szczecin w meczu otwarcia nowego sezonu polskiej ekstraklasy. Portowcy w pierwszej kolejce pokonali 2-1 nie byle kogo, bo mistrza Polski, Lecha Poznań. Na dodatek, zrobili to na trudnym terenie przeciwnika. Trzy punkty na otwarcie sezonu powinno cieszyć kibiców, piłkarzy i trenera, zwłaszcza po fatalnej serii pod koniec poprzedniego sezonu. Mogą być też dobrym prognostykiem, bo piłkarze Pogoni zagrali z Lechem w świetnym stylu, a mecz mógł się podobać nawet fanom najlepszych lig europejskich. W momencie oddania tekstu do druku nie znam wyniku drugiego meczu Pogoni w tym sezonie, ale po tym co piłkarze zaprezentowali w Poznaniu jestem przekonany, że tę drużynę stać na dobrą grę. 

Minus:

Przedłużające się prace formalne nad utworzeniem jednej stacji roweru miejskiego na Gumieńcach. Terminal powstaje z inicjatywy lokalnej rady osiedla, która postanowiła ułatwić życie tym mieszkańcom, którzy przemieszczają się po mieście jednośladem. Nie ułatwiają go jednak formalności, najpierw związane z przekazaniem pieniędzy z konta rady do operatora systemu, a potem przetargowe. Jak tłumaczy NiOL - zarządca Bike_S, jedyny oferent złożył swoją propozycję po terminie. I w ten sposób, stacja, którą można zamontować w kilka godzin (jak pokazuje przykład przenosin tej z pl. Żołnierza), powstaje już pół roku...