piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Łódki spotkań i idei

Łódki spotkań i idei

Data publikacji: 2015-07-28 13:31
Wywietleń: 1124

Szczecińskie łódki stają się co raz bardziej modne. Od kilku lat w miesiącach letnich w regularne imprezowe rejsy szczecinian zabiera Boom Boat. Niebawem kreatywne wyprawy wodne rozpocznie OFF Marina.

Podczas czerwcowego finału regat Baltic Tall Ships Regatta wielkim zainteresowaniem cieszyły się nie tylko żaglowce. Jedną z atrakcji była impreza z cyklu Boom Boat na pokładzie Joanny, podczas której przy dźwiękach muzyki klubowej kilkadziesiąt osób bawiło się i podziwiało uroki Międzyodrza oraz jeziora Dąbskiego. Wydarzenie znalazło swój oddźwięk nawet we wpisie blogerki z Kalifornii (www.glitterandmud.com), która wówczas odwiedziła Szczecin.

Od sierpnia Międzyodrze i jezioro Dąbskie, a być może i inne zachodniopomorskie akweny będą przestrzenią kreatywnych rejsów i rozmów na pokładzie OFF Łódki, czyli kilkuosobowego house boatu. To inicjatywa szczecińskiej OFF Mariny oraz Marina Club. 

- Chcemy zgromadzić najaktywniejszych działaczy ze Szczecina i Pomorza Zachodniego i wypływać z nimi w rejsy, podczas których będziemy wymieniać się pomysłami - mówi Monika Petryczko OFF Mariny. - Zakładamy, że jeżeli będziemy przebywać ze sobą dwie lub trzy godziny, to z rozmów z ludźmi, którzy mają mnóstwo pomysłów, może coś wyniknąć. Nasze doświadczenie pokazuje, że spotkania aktywnych osób zawsze coś przynoszą - dodaje Monika.

Za chwilę zapewnia i ostrzega, że nie będą to zebrania typu „gadka-szmatka", a spotkania z ludźmi, którzy znają się na rzeczy. Po każdej z wypraw, uczestnicy będą mieli do zrealizowania „zadania domowe", tematy do przemyślenia, które muszą prowadzić do pewnych wniosków.

Jakie to tematy?

- Chcemy zapraszać osoby związane z życiem kulturalnym Szczecina, przemysłami kreatywnymi, designem, współpracą na linii Berlin-Szczecin. Wiadomo, że tych tematów nie może być bardzo dużo, jeśli chcemy stworzyć coś konkretnego. Lecz jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje - tłumaczy Monika. 

Część ze spotkań na pewno będzie dotyczyć zbliżającej się drugiej edycji Design Day, która jesienią odbędzie się w OFF Marinie. Niebawem na stronie OFF Mariny oraz jej mediach społecznościowych powinny pojawić się propozycje zagadnień. Swoje pomysły można zgłaszać poprzez maila offmarina@gmail.com. 

- Inspiracją dla nas jest to, że Szczecin lgnie do wody i coraz częściej na tę wodę wypływa. Przykładem Boom Boaty. Stwierdziliśmy, że w tych okolicznościach za kilka miesięcy, albo za rok może zrodzić się coś naprawdę ciekawego. Być może objawi się nam jakiś człowiek, który robi niesamowite rzeczy, ale nikt o nim nie słyszał... - mówi Monika.  ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Pilotażowy rejs OFF Łódki.

 

Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy