środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Letnie ożywienie

Letnie ożywienie

Data publikacji: 2015-07-28 14:23
Wywietleń: 1648

Choć wydaje się, że lato powinno być czasem wyhamowania tempa, to dla zespołu „Kuriera Metropolitalnego" nadal jest okresem intensywnej pracy. Dlatego zachęcam do lektury najnowszego wydania. A w nim między innymi.

Ewelina Kolanowska przybliża instytucję Ambasadora Szczecina. Z zagrywki piarowskiej na potrzeby prezydentury Marka Koćmiela tytuł ten stał się okazją do uhonorowania osób, które opinii miasta i całego regionu „robią dobrze". W artykule „Kim jest nasz ambasador" trochę o najnowszych reprezentantach miasta, jak i tych sprzed kilku lat.

Doktor Ewa Wunsch z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przekonuje, że prowincja to stan umysłu, a nie miejsce pracy, czy pochodzenia. Jej badania pozwoliły zakwestionować ustalenia renomowanych zachodnich uczelni i na dodatek dać szansę i nadzieję, wielu chorym, którzy cierpią na rzadkie schorzenia. Pracę pani doktor przybliża Alan Sasinowski

Szymon Wasilewski poznał Marcina Kowalczyka, specjalistę od... kostki rubika. Popularna w latach osiemdziesiątych zabawka znów wraca co łask. Jej wynalazca - Erno Rubik układał ją przez miesiąc. Szczecinianin potrafi to zrobić w 20 sekund i to z zawiązanymi oczami. Nie przeszkadza mu, że ułożenie wielobarwnego sześcianu to tryliony kombinacji

Gdyby spróbować opisać jednym słowem Sylwię Trojanowską, to najlepiej pasuje pasja. Jest coachem, przedsiębiorcą, biegaczką, a teraz także pisarką. Jak udaje jej się to wszystko godzić i co ją napędzą opisuje Ewelina Kolanowska w tekście „Spotykam fantastycznych ludzi..."

Artur Ratuszyński

Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy