Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Kurier Metropolitalny (wrzesień 2017)

Data publikacji: 2017-09-27 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-27 20:44
Kurier Metropolitalny (wrzesień 2017)
 

Japońska fabryka opon coraz większa

Powiększa się powierzchnia japońskiej fabryki opon „Bridgestone” w Stargardzie. Na działce w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii już wiosną przyszłego roku uruchomiona zostanie nowoczesna hala produkcyjno‑magazynowa, dzięki której wzrośnie wydajność produkcji opon i bieżników oraz powiększy się liczba pracowników japońskiego koncernu.

Inwestycje w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym

Po intensywnych przygotowaniach, uzgodnieniach dotyczących projektów konkretnych inwestycji – podpisywane są już umowy dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, na realizację których z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczono 109,1 mln euro. Do połowy września br. podpisano już 33 umowy, w tym 8 w trybie pozakonkursowym, a 25 w konkursowym. Te dane wskazują wyraźnie, że Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w naszej metropolii nabierają tempa.

 Ekoporty wrosły w krajobraz

Szczecin bez ekoportów? Trudno to sobie teraz nawet wyobrazić. Bo przecież gdzieś trzeba wywieźć stary tapczan, szafę, zużytą pralkę czy monitor od komputera. A co zrobić z gruzem budowlanym, zniszczoną ramą okienną, gdy zamontowało się już nową? Dla wielu z nas to sprawa oczywista. Trzeba to wywieźć do najbliższego ekoportu. Chyba że nie mamy samochodu i możemy poczekać na firmę wywozową, która zgodnie z harmonogramem odbierze od nas tak zwane odpady problemowe.

 

Przeczytaj cały „Kurier Metropolitalny” z 26.09.2017 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.c.
2017-09-27 20:36:47
Jechałem kilka dni temu ścieżką rowerową obok fabryki. Zawiał wiatr i mało z siodełka nie spadłem. Ten dziwny, chemiczny zapach musi niestety towarzyszyć produkcji...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ