Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Kurier metropolitalny (grudzień 2017)

Data publikacji: 2017-12-27 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-27 12:50
Kurier metropolitalny (grudzień 2017)
 

Literatura ma się dobrze

Rok 2017 przyniósł szczecińskiej scenie literackiej kilka interesujących książek. Reprezentujących ambicje wysokoartystyczne, a także wrażliwość na kulturę popularną. Aktywni byli twórcy związani z naszą redakcją.

Siła szczecińskiego plakatu

Sztuka plakatu to wyjątkowy podróżnik. Wystarczy zadrukowany papier zwinąć w rulon, włożyć w tubę i za parę dni jest już na końcu świata. Można go także pokazywać naraz w różnych miejscach. I to jest bez wątpienia atut plakatu, ale jeszcze większym jest jego uniwersalność. Bo plakat może być rozumiany i akceptowany praktycznie wszędzie. W tym także... szczeciński, który ma niezwykle mocną markę w kraju i poza jego granicami.

Jubileusze i nowości

W mijającym roku nie brakowało ważnych wydarzeń w szczecińskim życiu akademickim. Akademia Morska świętowała 70-lecie szkolnictwa morskiego w regionie, kilka wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – 70 lat swojego istnienia. Uniwersytet Szczeciński otworzył nowe kierunki, Pomorski Uniwersytet Medyczny ogłosił, że w końcu ruszy długo wyczekiwana farmacja. Akademia Sztuki przeniosła się do nowej siedziby. 

PRZECZYTAJ CAŁY „KURIER METROPOLITALNY” (PDF)

Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ